PCTuning Článek

Hitman: Absolution — Codename 47 v DirectX 11

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
23. 11. 2012 03:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Druhá generace enginu Glacier 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK na střední detaily 4. Výsledky GK na nejvyšší detaily bez vyhlazování 5. Výsledky GK na nejvyšší detaily s vyhlazováním 6. Vliv procesoru na hru
7. Vliv nastavení na hru I 8. Vliv nastavení na hru II 9. Vliv nastavení na hru III 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Nový díl série Hitman patří k nejočekávanějším hrám roku. Absolution se povedl a potěší nejen herní kvalitou, ale i technickým zpracováním. Hra používá zbrusu nový engine s podporou efektů DirectX 11. Ty tentokrát nejsou jen marketingovým tahákem, Hitman: Absolution podporuje nejmodernější efekty jako teselace či global illumination.

Reklama
Reklama

FXAA


FXAA On (po najetí myší se zobrazí Off)

Efekt post processing vyhlazování FXAA v novém Hitmanovi bohužel není příliš dobře implementován. Výrazně rozmazává obraz, zatímco kvalita vyhlazení hran je poměrně špatná. Výhodou jsou nízké nároky na výkon, efekt FXAA snížil framerate jen o jeden snímek za sekundu (z 25 na 24 fps).

Global Illumination


Global Illumination On (po najetí myší se zobrazí Off)

Efekt Global Illumination je v dnešních hrách jeden z nejpokročilejších, jde o technologii odrazu světla. Efekt se bohužel počítá vždy včetně scén, kde nemá žádný pozorovatelný přínos a je velmi náročný na výkon počítače. Framerate po vypnutí Global Illumination vzrostl z 21 na 42 fps.

Tessellation


Tessellation On (po najetí myší se zobrazí Off)

Teselace je v novém Hitmanovi implementována jen mírně, rozdíly jsou vidět především na postavách, například ruce v oblasti loktu jsou oblejší. Nároky na výkon jsou poměrně nízké, framerate po vypnutí teselace vzrostl jen o jeden snímek za sekundu.

Minimální x maximální nastavení grafiky

Nejvyšší nastavení hry (po najetí myší se zobrazí nejnižší) Nejvyšší nastavení detailů — Plná kvalita Nejnižší nastavení detailů — Plná kvalita


Nejvyšší nastavení hry (po najetí myší se zobrazí nejnižší)

Rozdíly mezi maximálním a minimálním nastavením detailů jsou a nejsou velké. Na první pohled si rozdílů téměř nevšimnete, pokud však scénu začnete detailněji zkoumat, řadu z nich odhalíte. Po snížení všech detailů klesne kvalita stínů, vypnou se odrazy, detaily v dálce, rozmazání obrazu nebo pokročilé efekty jako ambientní okluze, teselace či globální iluminace. Tyto na první pohled méně patrné detaily jsou však velmi náročné na výkon počítače, výkonnostní rozdíly mezi maximálním a minimálním nastavením detailů jsou proto obrovské. S AMD Radeonem HD 7770 jsem v rozlišení 1920 × 1080 px s vypnutým vyhlazováním hran (režim FXAA i MSAA) naměřil nárůst z 23 na 82 fps na první scéně a z 27 na 63 fps na druhé.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning