PCTuning Článek

Hitman: Absolution — Codename 47 v DirectX 11

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
23. 11. 2012 03:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Druhá generace enginu Glacier 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK na střední detaily 4. Výsledky GK na nejvyšší detaily bez vyhlazování 5. Výsledky GK na nejvyšší detaily s vyhlazováním 6. Vliv procesoru na hru
7. Vliv nastavení na hru I 8. Vliv nastavení na hru II 9. Vliv nastavení na hru III 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Nový díl série Hitman patří k nejočekávanějším hrám roku. Absolution se povedl a potěší nejen herní kvalitou, ale i technickým zpracováním. Hra používá zbrusu nový engine s podporou efektů DirectX 11. Ty tentokrát nejsou jen marketingovým tahákem, Hitman: Absolution podporuje nejmodernější efekty jako teselace či global illumination.

Reklama
Reklama

Hitman: Absolution má při nejvyšším nastavení detailů velmi vysoké hardwarové nároky, většina hráčů bez výkonných počítačů tak bude muset snižovat nastavení detailů. Položek je naštěstí dostatek a většina z nich má velký vliv na výkon. Ten jsem měřil s kartou AMD Radeon HD 7770 ve Full HD rozlišení při vypnutém vyhlazování hran (režimy MSAA i FXAA).

MSAA


Vyhlazování 4× MSAA (po najetí myší se zobrazí Off)

Nový Hitman patří ke hrám, ve kterých jsou zubaté hrany velmi dobře vidět. Vyhlazování hran proto velmi doporučuji, byť režim plnohodnotného vyhlazování MSAA je velmi náročný na výkon počítače. Vypnutí čtyřnásobného multisamplingu zvýšilo framerate z 13 na 20 fps.

Shadow Quality


Shadow Quality Ultra (po najetí myší se zobrazí Minimal)

Pokud snížíte nastavení stínů na minimum, stíny ve hře zůstanou, výrazně se však sníží jejich kvalita (rozlišení, věrnost atd.). Přesto má snížení jejich kvality obrovský vliv na výkon, framerate na testované scéně vzrostl z 22 na 38 fps.

Texture Quality


Texture Quality High (po najetí myší se zobrazí Normal)

Nastavení kvality textur sníží rozlišení jen u některých z nich, rozdíl navíc není velký. Výkon se po snížení kvality textur nijak nezměnil.

Texture Filter


Texture Filter Anisotropic 16x (po najetí myší se zobrazí Trilinear)

Technologie filtrování textur zabraňuje rozmazávání vzdálených textur. Rozdíl je patrný na první pohled, výkon po vypnutí anizotropního filtrování vzrostl z 27 na 34 fps.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning