Originál diktující celému žánru – nový Star Wars: T.O.R.
Článek Originál diktující celému žánru – nový Star Wars: T.O.R.

Originál diktující celému žánru – nový Star Wars: T.O.R.

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

25. 1. 2012 03:00 30

Seznam kapitol

1. Engine ze zrušeného Hero 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Galerie in game screenshotů 10. Výběr recenzí herních magazínů 11. Závěr

Najít v žánru MMORPG technologicky špičkovou hru není snadné. S nadějemi jsme proto vzhlíželi ke Star Wars: The Old Republic. Ačkoliv naše očekávání nebyla úplně naplněna, jsme spokojení. Nižší detailnost vynahrazuje originální, variabilní prostředí s nízkými hardwarovými nároky a skvělá hratelnost.

Reklama
Reklama
Originál diktující celému žánru – nový Star Wars: T.O.R.

Star Wars: The Old Republic je druhým pokusem slavné filmové série prorazit do žánru MMORPG. Po herní stránce jde bezesporu o kvalitní počin, o čemž svědčí například 86bodové hodnocení na serveru Metacritic. Technická stránka hry však nijak skvělá není, což je v tomto žánru už tak nějak pravidlem. Herní prostředí je na jednu stranu nápadité, variabilní a líbivé, detaily a technické zpracování však pokulhává. Zatímco moderní hry doslova přetékají detaily a efekty, SWTOR je v tomto ohledu na úrovni čtyři až pět let starých first person stříleček a zachraňují jej právě originální a různá prostředí jednotlivých planet.

Originál diktující celému žánru – nový Star Wars: T.O.R.

Horší vizuální stránka má nicméně výhodu v podobě nízkých hardwarových nároků. Abyste si The Old Republic zahráli na nejvyšší detaily, postačí i slabší počítač s grafickou kartou na úrovni nVidia GeForce GTS 450 nebo AMD Radeon HD 5770. Nijak vysoké nejsou ani nároky na výkon procesoru, postačí Intel Core i3 a vyšší, případně AMD Phenom II X4 a výkonnější (nebo vysoce taktovaný dvoujádrový/tříjádrový Phenom II). Problematické je naopak vyhlazování hran, které zubatá hra nutně potřebuje a nedá se zapnout žádným způsobem. Majitelé karet Radeon mohou zkusit alespoň morfologické vyhlazování, které přeci jen trochu pomůže.

Originál diktující celému žánru – nový Star Wars: T.O.R.

Pokud máte slabší sestavu a budete snižovat detaily, máte k dispozici celkem osm různých nastavení, pomocí nichž lze ovlivnit téměř vše od rozlišení textur přes zobrazení trávy/stromů až po stíny či efekt přesvícení. Úplné snížení detailů na minimum pak přinese cca trojnásobné navýšení počtu renderovaných snímků za sekundu, MMO z prostředí Hvězdných válek proto bez větších problémů rozběháte i na starších a méně výkonných sestavách.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili další vybavení na testy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning