PCTuning Článek

Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X: tichá ledová bestie

mirek-koci
Mirek Kočí
31. 1. 2010 23:00 67 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Vapor-X všude kam se podíváš 2. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Balení 3. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Detaily karty 4. Eyefinity - Když jeden nestačí 5. Vapor Chamber - Vymakané chlazení 6. Sapphire Vapor-X HD 5770 v systému 7. Testovací sestava 8. Testovací hry a metodika
9. Spotřeba, teploty a hlučnost 10. Přetakování 11. 3DMark Vantage a 3DMark 06 12. Unigine Heaven Bench a BattleForge  13. Colin McRae: DiRT a Crysis: Warhead 14. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat a Far Cry 2 15. Shrnutí výkonu 16. Závěr

V dnešním článku se zaměříme na unikátní grafickou kartu společnosti Sapphire. Akcelerátor HD 5770 ve slušivém kabátu Vapor-X disponuje speciálním PCB a hlavně inovativní technologií chlazení využívající Vapor Chamber, které by mělo zajistit nižší provozní teploty a lepší přetaktování. Vyplatí se v cenové relaci okolo čtyř tisíc připlatit?

Reklama
Reklama

První možností je samozřejmě taktování v ovládacím panelu CCC, ale ten, kdo nežije pod kamenem, ví, že nepříjemně omezuje a je spíše pomocníkem pro úplné začátečníky. Sáhnul jsem tedy po osvědčené dvojici nástrojů MSI Afterburner a AMD GPU Clock Tool. S napětím 1,210 V jsem se dostal s jádrem až na stabilních 1000 MHz a paměti jsem posunul z 4,8 na 5,8 GHz. Na vyšší hodnoty jsem se ale nedostal, se zvyšováním napětí na Juniperu nemám zatím zkušenosti a tak jsem kartu více netrápil. Na takto přetaktované grafice proběhly všechny měření ve hrách a ostatních testech, které uvidíte v samostatné kapitole. Z výsledných hodnot jsem osobně nadšen. Pro hračičky opět přikládám, jak už je zvykem BIOS testovaného akcelerátoru, který si můžete stáhnout .

Výkon po přetaktování narostl syntetickém benchmarku v průměru o pěkných 15%. Přetaktování Radeonu HD 5770 Vapor-X si budete doslova užívat, karta má frekvenční limity hodně nad základními takty a určitě vás nezklame.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning