PCTuning Článek

Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X: tichá ledová bestie

mirek-koci
Mirek Kočí
31. 1. 2010 23:00 67 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Vapor-X všude kam se podíváš 2. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Balení 3. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Detaily karty 4. Eyefinity - Když jeden nestačí 5. Vapor Chamber - Vymakané chlazení 6. Sapphire Vapor-X HD 5770 v systému 7. Testovací sestava 8. Testovací hry a metodika
9. Spotřeba, teploty a hlučnost 10. Přetakování 11. 3DMark Vantage a 3DMark 06 12. Unigine Heaven Bench a BattleForge  13. Colin McRae: DiRT a Crysis: Warhead 14. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat a Far Cry 2 15. Shrnutí výkonu 16. Závěr

V dnešním článku se zaměříme na unikátní grafickou kartu společnosti Sapphire. Akcelerátor HD 5770 ve slušivém kabátu Vapor-X disponuje speciálním PCB a hlavně inovativní technologií chlazení využívající Vapor Chamber, které by mělo zajistit nižší provozní teploty a lepší přetaktování. Vyplatí se v cenové relaci okolo čtyř tisíc připlatit?

Reklama
Reklama

Už vzhledem k velikosti karty nečekejte závratně rozměrné balení. V kompaktním kousku naleznete vše, co potřebujete. Kromě grafické karty uvnitř naleznete základní manuál, multimediální software, ovladače a také kupón na závodní hru Colin McRae DiRT 2.

Po rozbalení krabice vás žádné překvapení nečeká. Okamžitě na vás zamává zmiňovaný kupón a v pozadí můžete vidět vynořující se grafickou kartu. Ta je pečlivě zabalena v ochranném obalu, o její ochranu je tak bezpečně postaráno.

Výbava je solidní, ovšem co také ke grafikám nového přidávat. V balení nemůže chybět redukce z D-Sub na DVI a napájecí redukce. V plastové krabičce naleznete CrossFire můstek. Ještě tedy rychlý výpis příslušenství:

- Manuál
- CD s nástroji a utilitami
- CrossFire můstek
- DVI-DSub
- Kupón na hru DiRT 2
- Cena karty: 4200 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning