PCTuning Článek

Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X: tichá ledová bestie

Mirek Kočí
Mirek Kočí
31. 1. 2010 23:00 67 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Vapor-X všude kam se podíváš 2. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Balení 3. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Detaily karty 4. Eyefinity - Když jeden nestačí 5. Vapor Chamber - Vymakané chlazení 6. Sapphire Vapor-X HD 5770 v systému 7. Testovací sestava 8. Testovací hry a metodika
9. Spotřeba, teploty a hlučnost 10. Přetakování 11. 3DMark Vantage a 3DMark 06 12. Unigine Heaven Bench a BattleForge  13. Colin McRae: DiRT a Crysis: Warhead 14. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat a Far Cry 2 15. Shrnutí výkonu 16. Závěr

V dnešním článku se zaměříme na unikátní grafickou kartu společnosti Sapphire. Akcelerátor HD 5770 ve slušivém kabátu Vapor-X disponuje speciálním PCB a hlavně inovativní technologií chlazení využívající Vapor Chamber, které by mělo zajistit nižší provozní teploty a lepší přetaktování. Vyplatí se v cenové relaci okolo čtyř tisíc připlatit?

Reklama
Reklama

Po grafech se dostáváme k přehlednějšímu zhodnocení výkonu, které bude tradičně vyjádřeno procenty v tabulkách.

V první tabulce vidíte procentuální vyjádření nárůstu výkonu v průměrných snímcích. V následující poté celkové zhodnocení, jak si vedla karta v průměrném výkonu bez a s anti-aliasingem.

Pusťme se do toho, co nám říká poslední graf. Základní hodnota je vztažena k výkonu referenčnímu Radeonu HD 5770, která znamená výkon 100 procent. Výsledná čísla pro přetaktovanou grafiku jsou tedy procenta nad výkon této karty. Započítal jsem výsledky bez a s vyhlazováním. Výkon přetaktovaného Radeonu HD 5770 Vapor-X je o 13 procent vyšší než podává základní karta. Do výsledků nejsou zahrnuty oba syntetické testy - 3DMark Vantage a 3DMark 06.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning