PCTuning Článek

Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X: tichá ledová bestie

mirek-koci
Mirek Kočí
31. 1. 2010 23:00 67 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Vapor-X všude kam se podíváš 2. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Balení 3. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Detaily karty 4. Eyefinity - Když jeden nestačí 5. Vapor Chamber - Vymakané chlazení 6. Sapphire Vapor-X HD 5770 v systému 7. Testovací sestava 8. Testovací hry a metodika
9. Spotřeba, teploty a hlučnost 10. Přetakování 11. 3DMark Vantage a 3DMark 06 12. Unigine Heaven Bench a BattleForge  13. Colin McRae: DiRT a Crysis: Warhead 14. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat a Far Cry 2 15. Shrnutí výkonu 16. Závěr

V dnešním článku se zaměříme na unikátní grafickou kartu společnosti Sapphire. Akcelerátor HD 5770 ve slušivém kabátu Vapor-X disponuje speciálním PCB a hlavně inovativní technologií chlazení využívající Vapor Chamber, které by mělo zajistit nižší provozní teploty a lepší přetaktování. Vyplatí se v cenové relaci okolo čtyř tisíc připlatit?

Reklama
Reklama

Obsah krabice a příslušenství jsem vám představil, nezbývá než se podívat na samotnou grafickou kartu v detailech.

Akcelerátor sice využívá dvouslotového chladiče, na délku ale příliš místa nezabere a vměstná se tak bez problémů do většiny počítačových skříní na trhu. Na čele karty najdete DisplayPort, HDMI a dvojici výstupů DVI, zajištěna je i podpora CrossFireX. Dále můžete vidět luxusní, černé PCB a použité kvalitní komponenty, které by vás neměli omezovat při navyšování frekvencí.

Pro napájení grafiky budete potřebovat jeden 6pinový konektor a pro její bezpečný provoz by vám měl stačit kvalitní 450W zdroj. Chlazení mimo toho, že je velmi efektní vypadá i kvalitně zpracované. Pasiv poté ofukuje jeden 80 mm ventilátor.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning