PCTuning Článek

Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X: tichá ledová bestie

Mirek Kočí
Mirek Kočí
31. 1. 2010 23:00 67 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Vapor-X všude kam se podíváš 2. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Balení 3. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Detaily karty 4. Eyefinity - Když jeden nestačí 5. Vapor Chamber - Vymakané chlazení 6. Sapphire Vapor-X HD 5770 v systému 7. Testovací sestava 8. Testovací hry a metodika
9. Spotřeba, teploty a hlučnost 10. Přetakování 11. 3DMark Vantage a 3DMark 06 12. Unigine Heaven Bench a BattleForge  13. Colin McRae: DiRT a Crysis: Warhead 14. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat a Far Cry 2 15. Shrnutí výkonu 16. Závěr

V dnešním článku se zaměříme na unikátní grafickou kartu společnosti Sapphire. Akcelerátor HD 5770 ve slušivém kabátu Vapor-X disponuje speciálním PCB a hlavně inovativní technologií chlazení využívající Vapor Chamber, které by mělo zajistit nižší provozní teploty a lepší přetaktování. Vyplatí se v cenové relaci okolo čtyř tisíc připlatit?

Reklama
Reklama

Jako základní považuji dnes rozlišení 24" LCD, které je schopné zobrazit 1920 x 1080 obrazových bodů. Do nového roku jsem také z testů nadobro vyřadil hru S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky. Setkáte se naopak s náročným anti-aliasingem 8AA a do portfolia her jsem zařadil novinky v podobě titulů - Unigine Heaven Benchmark, Colin McRae DiRT 2, BattleForge a S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat.

Far Cry 2 - (DX10) + benchmark. Použil jsem vestavěný test, spouštěl jsem Short Ranch dvakrát po sobě. Výsledek je opět průměr. Nastavení vše na UltraHigh", AA nastaveno v benchmarku. Hodnota AF poté v ovladačích natvrdo.

Crysis Warhead - (DX10) + benchtool. Použil jsem testovací utilitu, která simuluje skutečné hraní. Výsledky pak vypisuje samotná utilita. Nastavení bez a s vyhlazováním bylo nastaveno na „Gamer“. Hodnotu AF jsem nastavil v ovladačích, AA jsem pak nastavoval v menu testovacího nástroje.

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat - (DX11) + Fraps. V tomto případě jsem zvolil benchmark. Ve výsledku jsou hodnoty z posledního a zároveň nejnáročnějšího testu „Sun Shafts“ Nastavení vše na High, stupeň vyhlazování a teselaci jsem nastavoval přímo v testu. Pro jeho stažení využijte odkaz zde.

3DMark Vantage - (DX10) - Měřím průběh celého benchmarku v nastavení Performance. Výsledek však nezapočítávám do celkového hodnocení karty.

3DMark 06 - (DX9) - Opět měřím průběh celého testu v základním nastavení, výsledek stejně jako u 3DMark Vantage nezapočítávám do celkového hodnocení karty.

Colin McRae DiRT 2 (DX11) - Pro otestování adrenalinové závodní hry jsem využil integrovaného benchmarku ve hře. Nastavil jsem vše na maximální detaily, AF jsem nastavil v ovladačích, anti-aliasing přímo natvrdo ve hře.

BattleForge (DX11) - Strategii s prvky fantasy si můžete stáhnout přímo z oficiálních stránek výrobce. K otestování mi pomohl zabudovaný benchmark. Nastavení a další hodnoty uvidíte v samostatné kapitole.

Unigine Heaven Benchmark (DX11) - Zapomenout jsem nemohl ani na první DX11 benchmark, který nové rozhraní od Microsoft plně podporuje. Na kartách ATI Radeon si můžete užít Direct Compute, plných efektů a hardwarové teselace.

POZOR! Protože testujeme rozdíl mezi základní kartou a nereferenční verzí, a dva sloupce vypadají v klasických grafech neesteticky, zvolil jsem jednodušší spojnicové grafy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning