PCTuning Článek

Sapphire Radeon HD 5770 Vapor-X: tichá ledová bestie

mirek-koci
Mirek Kočí
31. 1. 2010 23:00 67 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - Vapor-X všude kam se podíváš 2. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Balení 3. Sapphire Vapor-X HD 5770 - Detaily karty 4. Eyefinity - Když jeden nestačí 5. Vapor Chamber - Vymakané chlazení 6. Sapphire Vapor-X HD 5770 v systému 7. Testovací sestava 8. Testovací hry a metodika
9. Spotřeba, teploty a hlučnost 10. Přetakování 11. 3DMark Vantage a 3DMark 06 12. Unigine Heaven Bench a BattleForge  13. Colin McRae: DiRT a Crysis: Warhead 14. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat a Far Cry 2 15. Shrnutí výkonu 16. Závěr

V dnešním článku se zaměříme na unikátní grafickou kartu společnosti Sapphire. Akcelerátor HD 5770 ve slušivém kabátu Vapor-X disponuje speciálním PCB a hlavně inovativní technologií chlazení využívající Vapor Chamber, které by mělo zajistit nižší provozní teploty a lepší přetaktování. Vyplatí se v cenové relaci okolo čtyř tisíc připlatit?

Reklama
Reklama
Pro zobrazení veškerých informací testované karty jsem použil nástroj GPU-Z. Frekvence grafického akcelerátoru jsou navýšené z výroby, ale opravdu jen kosmeticky. Výrobce se mohl trochu pochlapit, protože 10 MHz navíc na jádru je zkrátka málo, karta předpoklady pro vyšší frekvence má. Druhý obrázek ukazuje teploty a frekvence v klidu. Otáčky ventilátorů běží na 40 procent, následuje specifikace karet.

Specifikace karty

Nereferenční model od Sapphire by měl mít s referenční kartou teoreticky naprosto totožný výkon.  Frekvence se liší od základní verze jen minimálně, takže rozdíl se bude pohybovat na úrovni statistické chyby. Základní verzi Radeonu HD 5770 dnes pořídíte za 3 800 Kč. Testovaná karta je o něco dražší, pořídíte ji za 4200 Kč.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning