PCTuning Článek

Shattered Horizon — náročná vesmírná fps

tomas-sulc
Tomáš Šulc
25. 11. 2009 02:00 21 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 3DMark Vantage engine v praxi 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky grafických karet bez AA/AF 4. Výsledky grafických karet včetně AA/AF
5. Vliv procesoru na hru, 3D Vision 6. Vliv nastavení na hru I 7. Závěr

Už jste slyšeli o vesmírné multiplayerové střílečce Shattered Horzion? Pokud ne, o benchmarcích 3DMark od Futuremark jste slyšeli určitě. A právě Futuremark před časem oznámil, že se nadále nebude věnovat pouze vývoji benchmarků, ale zkusí na svých enginech založit hru, která před pár dny konečně vyšla.

Reklama
Reklama

Na Shattered Horizon je vidět, že jde o hru od tvůrců světově nejpopulárnějších grafických benchmarků. Nemám teď na mysli engine společný s 3DMarkem Vantage, ale spíše krvavé nároky celé hry a například také fakt, že si hru pod Windows XP zkrátka nezahrajete. Lidé z Futuremark mají zkrátka rádi nejnovější technologie a nebojí se je použít. Díky tomu vypadá Shattered Horzion doslova fantasticky, odpovídají tomu však i ony hardwarové nároky.

Pokud si hru chcete užít na plné detaily včetně vyhlazování hran ve vysokém rozlišení, měli byste v počítači mít osazené buď dvě NVIDIA GeForce karty z řady GTX (případně jednu GTX 295) anebo dva Radeony, duální Radeon, případně jednu kartu z řady Radeon HD 58x0. Nároky Shattered Horizon jsou zkrátka takové, že méně majetní hráči musí na nejvyšší detaily zkrátka zapomenout. I na to však naštěstí lidé z Futuremarku mysleli a i když jsou nastavení grafiky ve hře vlastně jen čtyři, laděním Texture Resolution a Shadows and Shaders lze nastavit detaily tak, aby hra spolehlivě fungovala i na méně výkonných strojích. Naopak nároky na výkon procesoru jsou minimální, prim hraje jednoznačně grafická karta.

Poděkování

Děkujeme partnerům Acer, Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili další vybavení na testy.

   

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning