Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition
PCTuning Článek

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Michal Mikle

Michal Mikle

25. 10. 2016 03:00 22

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Podrobnější pohled na desku 3. BIOS 4. Taktování 5. Závěr

Na pohled povedená designovka, podpořená dlouhým a zvučným názvem. Co se ale doopravdy skrývá pod stříbrným kabátem? Můžeme očekávat nabudšenou výbavu a skvělé taktovací schopnosti? Jak si při taktování povede jediná deska od MSI s čipsetem Z170, která je určená pro extrémní podmínky? Posuďte sami.

Reklama
Reklama

Představení a specifikace

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Hned na začátku raději podotknu, že se jedná o top highend od MSI pro procesory Intel Skylake. Deska je nejen tím nejlepším, co výrobce nabízí hráčům, ale také je jedinou deskou MSI pro overclockery, která je navržená a nadimenzovaná tak, aby vydržela extrémní zacházení a vyšla vstříc těm nejnáročnějším podmínkám, které nastávají při taktování s pomocí kapalného dusíku. A proto můžeme čekat nadstandartní funkce, ale také i vyšší cenu.

V srpnu probíhala celosvětová soutěž MSI GODLIKE OC SEASON 2, díky které jsem se deskou strávil hodiny, hodiny a hodiny, a proto pojmu jádro recenze zejména z pohledu taktování a podělím se s vámi o mé zkušenosti z bitevního pole. Nyní se ale pojďme podívat na základ, a tedy vlastně na to, co vše XPOWER nabízí a čím je vybavana.

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Za zmínku stojí provedení PCB – hlavně co se týče pamětí DDR4. Deska oficiálně zvládá až 3600 MHz, z praxe vím, že její limit byl 3866 MHz s velmi utaženým časováním, což na základní desku s 4 DIMM sloty není špatné. Co overclockera potěší, jsou robustnější sloty PCI-E, které jsou vyztužené a tak je méně pravděpodobné jejich poškození při instalaci těžkých a rozměrných grafických karet. A v neposlední řadě je k dispozici přídavný OC PANEL, který disponuje leckdy důležitým SLOW MODEm a rychle přísupnými funkcemi pro změnu BCLK a násobiče. Pro úplnost ještě mrkněme na kompletní specifikace a půjdeme se podívat, jak vypadá deska naživo.

Skylake a MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning