The Elder Scrolls V: Skyrim — vzniklo dokonalé RPG?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek The Elder Scrolls V: Skyrim — vzniklo dokonalé RPG?

The Elder Scrolls V: Skyrim — vzniklo dokonalé RPG? | Kapitola 12

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

16. 11. 2011 03:00 88

Seznam kapitol

1. Zbrusu nový engine 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Není sporu, že je pátý díl série The Elder Scrolls po herní stránce perfektní a se Zaklínačem 2 jde o nejlepší RPG roku. Platí to však i o technické stránce? Zatímco při hraní Oblivionu na nejvyšší detaily se doslova tajil dech, u Skyrimu se vám to nestane. To ale rozhodně neznamená, že by hra vypadala špatně, pohledná místa najdete i ve Skyrimu.

Reklama
The Elder Scrolls V: Skyrim — vzniklo dokonalé RPG?
i Zdroj: PCTuning.cz

The Elder Scrolls V: Skyrim má po technické stránce těžkou pozici. Jeho předchůdce Oblivion se totiž v tomto ohledu stal legendou a vzorem pro mnoho dalších her. O pět let mladší Skyrim však přichází v úplně jiné době, kdy prim nehrají tituly pro PC, ale pro dvojici již postarších herních konzolí. Jak se proto dalo čekat, Skyrim byl primárně vyvíjený právě pro tyto herní konzole a ačkoliv jde bezesporu o vynikající hru (aktuální hodnocení na webu Metacritic je 95, což jej řadí společně s Portalem 2 na pozici nejlépe hodnocené hry roku), technická a vizuální stránka nezaujmou tak, jak před lety Oblivion. To ale rozhodně neznamená, že by Skyrim vypadal špatně. Dle mého názoru jde o jedno z nejlépe vypadajících RPG současnosti, jen je zkrátka nutné se smířit s faktem, že tentokrát nejde o úplný vrchol.

The Elder Scrolls V: Skyrim — vzniklo dokonalé RPG?
i Zdroj: PCTuning.cz

Co se týče hardwarových nároků hry, nepatří sice k nejnižším, vyloženě bát se jich však také nemusíte. Jestliže si chcete Skyrim užít na nejvyšší detaily a ideálně i s vyhlazováním hran, měli byste v počítači mít v nízkých rozlišeních grafickou kartu alespoň na úrovni AMD Radeon HD 5770/6770, ve středních nVidia GeForce GTX 460 a ve vysokých Radeon HD 6870/GTX 560.

Podobné je to s nároky na výkon procesoru. Skryrim bohužel patří k jedné z posledních her, které víceméně ignorují trend vícejádrových čipů, primární je tak architektura a frekvence procesoru. Rozumným minimem je procesor AMD Phenom II s frekvencí okolo 3 GHz, případně procesor Intel z rodiny Core i3/i5/i7 o 0,5 až 1,0 GHz nižší.

The Elder Scrolls V: Skyrim — vzniklo dokonalé RPG?
i Zdroj: PCTuning.cz

Jestliže Skyrim plynule nerozběháte na nejvyšší detaily, je k dispozici množství různých nastavení, kterými lze detaily snížit. Nejúčinnější je rozhodně snížení kvality stínů, slušný vliv má ale i vypnutí vykreslování trávy, dohlednosti světel či nastavení Object Detail Fade. Úplné snížení detailů na minimum vám pak pomůže k zisku přibližně dvojnásobného frameratu za cenu rozumného zhoršení vizuální stránky.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili hardwarové vybavení na testy.

 

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama