To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018 | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 8. 2018 03:00 45

Seznam kapitol

1. Oznámení nových grafik 2. Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider 3. Control, Metro Exodus 4. Cyberpunk 2077, Fallout 76
5. AC Odyssey, Just Cause 4, Rage 2 6. Devil May Cry 5, Life is Strange 2 7. Mutant Year Zero, The Settlers, Desperados 3 8. Několik dalších zajímavých teaserů/trailerů/gameplay videí

Videoherní výstava Gamescom má za sebou první dva dny, takže to nejlepší už máme za sebou (kdo by s odhalením čekal na sobotu, že?). Ačkoliv si vývojáři většinu ohlášení odbyli už na E3, nových a velmi zajímavých informací a videí je nepřeberné množství. Prošli jsme je a pročistili a přinášíme vám esenci všeho, co by vám nemělo ujít.

Reklama

Battlefield V

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Multiplayerová first-person střílečka Battlefield V se na letošním Gamescomu blýskla technologickým demem, které v rámci prezentace nových grafických karet ukázala společnost Nvidia. Kromě toho tvůrci Battlefield V uveřejnili trailer zaměřený na systém „The Company“. Tento systém umožňuje připravit si do bitvy vlastní sadu vojáků, které navíc můžete přizpůsobit přesně podle své chuti, či třeba podle mapy, na níž se chystáte.

Systém Company přináší rozšíření klasického systému tříd, k němuž se nyní přidávají Combat Roles. Bojové role třídu dále upravují, nebo ještě lépe řečeno specializují, takže například z medika můžete mít specialistu na léčení na blízko nebo na dálku.

Vylepšovat se budou také zbraně a to společně s tím, jak je používáte, což vás odměňuje za aktivitu, ale zároveň vás nutí dělat nepříjemnou volbu. Půjdete na příště do boje s maximálně vylepšeným a ověřeným Thompsonem, nebo dáte přednost zbrusu nové, neosahané a také zcela nevylepšené Serbu Super Shorty?

Kromě bojových rolí si pak budete moci přizpůsobit také oblečení, díky němuž pak splynete třeba s okolím – hodně dobrá možnost v případě, kdy se boj odehrává například na zasněžených pláních.  

Suma sumárum, společně s velice pěknou grafikou by nový Battlefield V, který je zasazený do Druhé světové, měl nabídnout kvalitní zábavu.


Shadow of the Tomb Raider

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

V této hře se dočkáme završení vývoje Lary Croft, která se z malé vyjukané dívenky stává ostřílenou harcovnicí s výraznými vnadami. Tento přerod si budete užívat díky perfektní grafice (i tato hra podporuje ray tracing), ale také díky dalším skvělým vlastnostem, jako například možnost nastavit si obtížnost hry v každém aspektu – souboje, explorace, puzzly – zvlášť.

V praxi to znamená, že vyšší obtížnost v soubojích vás zbaví automatického zaměřování, nebo budete mít například menší počet nábojů. Vyšší obtížnost v exploraci potom zamaže různé prostředky nápovědy při lezení na skály (asi si vybavujete bílou barvu u aktivních převisů). Vyšší obtížnost u puzzlů vám potom sebere nápovědu z úst samotné Lary a to buď zčásti (obtížnost normal), nebo úplně (obtížnost hard). Těchto maličkostí je samozřejmě mnohem více. Často se dotýkají například Survival Instinctu, který dokáže odhalit aktivní předměty ve vašem okolí, ale i dalších berliček. Výsledkem by pak měla být hratelnost, díky níž budete mít naprosto perfektní herní zážitek.

Na Gamescomu 2018 je k dispozici hratelné demo hry, které vypadá prostě skvěle. Mrkněte na záběry ze hry a posuďte sami:

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama