To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018 | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 8. 2018 03:00 45

Seznam kapitol

1. Oznámení nových grafik 2. Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider 3. Control, Metro Exodus 4. Cyberpunk 2077, Fallout 76
5. AC Odyssey, Just Cause 4, Rage 2 6. Devil May Cry 5, Life is Strange 2 7. Mutant Year Zero, The Settlers, Desperados 3 8. Několik dalších zajímavých teaserů/trailerů/gameplay videí

Videoherní výstava Gamescom má za sebou první dva dny, takže to nejlepší už máme za sebou (kdo by s odhalením čekal na sobotu, že?). Ačkoliv si vývojáři většinu ohlášení odbyli už na E3, nových a velmi zajímavých informací a videí je nepřeberné množství. Prošli jsme je a pročistili a přinášíme vám esenci všeho, co by vám nemělo ujít.

Reklama

Control

  • Žánr: akční adventura
  • Datum vydání: 2019
  • Vývojář: Remedy Entertainment
  • Oficiální stránka hry: http://www.controlgame.com/

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

S akční hrou Quantum Break otcové Max Payna a bullet time díru do světa neudělali, a tak to na poli scifi zkouší znovu, tentokrát se hrou Control. Bude jako jedna z prvních bude podporovat ray tracing, své fanoušky však chce nalákat především skvělou hratelností.

Control by měla být v mnoha ohledech naprosto jedinečná, například slibuje flexibilní systém nadpřirozených schopností, upgradů a modifikovatelného vybavení, jimiž bude disponovat hlavní hrdinka Jesse Faldenová.

Přislíbeno je také dynamické prostředí, které bude reagovat na vaše činy a to hned ve dvou ohledech. Pokud budete někde řádit, dojde k jeho poničení, prostředí se však bude měnit také na základě komplikovaných rituálů, které by do hry pro změnu měly přinést něco navíc.

Také Control se na Gamescomu blýskla technologickým demem:

Metro Exodus

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Metro Exodus se na Gamescomu představila v technologickém demu i v krátkém, zato však výživném traileru. Arťom se s partou přeživších po vzoru Metro 2035 vydává na východ od Moskvy, aby zde našel vytoužený ráj na zemi a na první pohled se mu ti i daří. Hra nabízí nádherné přírodní scenérie, nicméně brzy narazíte také na stopy civilizace a ty už nejsou tak „růžové“ jako hluboké lesy.

V okolí se nachází pro výstrahu vyvěšení mrtví a rituálně obětovaní lidé a na vás neustále dotírá otázka, kdo či co se schovává v temnotách a kdo za tím může stát. Metro Exodus vypadá kouzelně a video naznačuje, že přesun z podzemí do ruské přírody mu maximálně prospěl.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama