To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018 | Kapitola 7

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 8. 2018 03:00 45

Seznam kapitol

1. Oznámení nových grafik 2. Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider 3. Control, Metro Exodus 4. Cyberpunk 2077, Fallout 76
5. AC Odyssey, Just Cause 4, Rage 2 6. Devil May Cry 5, Life is Strange 2 7. Mutant Year Zero, The Settlers, Desperados 3 8. Několik dalších zajímavých teaserů/trailerů/gameplay videí

Videoherní výstava Gamescom má za sebou první dva dny, takže to nejlepší už máme za sebou (kdo by s odhalením čekal na sobotu, že?). Ačkoliv si vývojáři většinu ohlášení odbyli už na E3, nových a velmi zajímavých informací a videí je nepřeberné množství. Prošli jsme je a pročistili a přinášíme vám esenci všeho, co by vám nemělo ujít.

Reklama

Mutant Year Zero: Road to Eden

  • Žánr: strategie, taktické RPG
  • Datum vydání: 4. prosince 2014
  • Vývojář: The Bearded Ladies Consulting
  • Oficiální stránka hry: https://www.mutantyearzero.com

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Mutant Year Zero: Road to Eden je mix taktické strategie a RPG, který vám dá vzpomenout na takové hry, jako je XCOM, jenom s tím rozdílem, že rozhodně nepůsobí vážně, spíš naopak. Grafika hry a potažmo i svět, ve kterém se toto dobrodružství odehrává, jsou hodně potrhlé. Celé to podtrhuje vydaný trailer. Dal by se zařadit mezi pět nejdivnějších věcí, které letos byly na Gamescomu k vidění.

The Settlers

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Na Gamescomu našli potěšení také pamětníci, a to zvlášť ti, kteří mají rádi budovatelské strategie. Společnost Ubisoft totiž oznámila vydání nového dílu proslulé série budovatelských strategií s prostým názvem The Settlers. Společně s tím potom vydala trailer, z nějž je patrné, o co v této hře vlastně jde (stavění měst, piplání ekonomiky, válečná tažení atd.).

Hra vyjde příští rok na podzim, ale kdybyste se hodně těšili, můžete své stavební choutky ukojit už 15. listopadu 2018, kdy si Ubisoft naplánoval vydání The Settlers History Edition. Tento balíček bude obsahovat všechny remasterované díly. První díl si můžete koupit už teď za 5 eur.

Desperados 3

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud jste si oblíbili sérii Commandos, pravděpodobně vám neutekla ani série Desperados, která principy realtimové stealt strategie přenesla z druhé světové války na Divoký západ. Desperados 3 je přitom zcela neočekávaným pokračováním této série, který přináší zcela očekávané herní prvky v čele se zelenými kužely, jimž se při průchodu misemi musíte vyhýbat, jinak budete odhaleni nepřáteli. Samozřejmě, můžete tasit i zbraně, ale jenom střílením se k cíli nedostanete.

Hra nabídne poměrně vysokou obtížnost, kdy je klíčové několikeré rozehrání a naprosto přesné poznání jednotlivých misí. Jedině potom můžete přesně vědět, kde se nacházejí skulinky a jak se daným úkolem prosmýknete.

Kromě vysoké obtížnosti lze z traileru vyčíst také další věci, například herní postavy. K dispozici budete mít ostrostřelce s optikou na pušce, svůdnou dámu, která vám pomůže odlákat pozornost nepřátel, vousatého hromotluka a tajemnou postavu disponující telepatií, kterou dokáže ovládat nepřátele.

Za Desperados 3 stojí vývojáři z Mimimi Productions. Jejich posledním výtvorem je naprosto úžasná strategie Shadow Tactics: Blades of the Shogun, což je dostatečný důvod koukat se na Desperadost 3 s prudkým optimismem. Jestli tohle nebude trhák, tak už nic.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama