To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018 | Kapitola 5

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

23. 8. 2018 03:00 45

Seznam kapitol

1. Oznámení nových grafik 2. Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider 3. Control, Metro Exodus 4. Cyberpunk 2077, Fallout 76
5. AC Odyssey, Just Cause 4, Rage 2 6. Devil May Cry 5, Life is Strange 2 7. Mutant Year Zero, The Settlers, Desperados 3 8. Několik dalších zajímavých teaserů/trailerů/gameplay videí

Videoherní výstava Gamescom má za sebou první dva dny, takže to nejlepší už máme za sebou (kdo by s odhalením čekal na sobotu, že?). Ačkoliv si vývojáři většinu ohlášení odbyli už na E3, nových a velmi zajímavých informací a videí je nepřeberné množství. Prošli jsme je a pročistili a přinášíme vám esenci všeho, co by vám nemělo ujít.

Reklama

Assassin’s Creed Odyssey

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Řecké dobrodružství, které se stejně jako předchozí díl Origins bude chlubit nádherným světem, nás na Gamescomu 2018 překvapilo hraným trailerem. Ústředním motivem je Medúza, s níž bychom se ve hře měli potkat. A nebude se jednat o přátelské setkání, ale to je asi jasné.

Just Cause 4

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

Série Just Cause se prezentuje šílenou arkádovou hratelností a ani čtvrtý díl se v tomto ohledu nijak nezměnil. Naopak. Do hry přibyly další zajímavé prvky, které hratelnost této hry posouvají k ještě šílenější a frenetičtější akci.

Na letošním Gamescomu Avalanche Studios (a potažmo vydavatel Square Enix) ukázali trailer, ve kterém hlavní hrdina Nico Rodriguez sedne do obrněného automobilu a sleduje nebezpečné tornádo. Tornádo cestou ničí vše, co mu stojí v cestě, a přitom okolo sebe metá sutiny. A jak zdůrazňují vývojáři, všechny tyto efekty jsou vypočítávány v reálném čase. Vypadá to vážně skvěle a ještě lepší je, že tornádo je jen jedním střípkem ve větší mozaice. Kromě něj se ve hře mají ukázat i další destruktivní živly.

Rage 2

To nejlepší z videoherní výstavy Gamescom 2018
i Zdroj: PCTuning.cz

První Rage nebyla vyloženě špatná hra, ale týden po dohrání jste po ní už ani nevzdechli. Rage 2 by to měla změnit a to především svým příklonem k šílenosti. Za vývojem stojí vývojáři z Avalanche Studios, kteří mají na svědomí Mad Maxe nebo výše zmiňované Just Cause.

Na Gamescomu se hra prezentovala hratelným demem, které naznačuje výše zmiňované – postapokalyptický svět a život v něm se na lidech podepisuje více, než by bylo zdrávo. A co se týče akce, napadá mě slovo „třeskutá“. Posuďte sami:

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama