PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

2. Grand Theft Auto V

  • $137 500 000
  • PlayStation 3, Xbox 360
  • 17. září 2013

Měli jsme se ho dočkat na začátku léta, ovšem vývojáři datum vydání opět posunuli a nám nezbývá než na tuhle pecku smutně čekat a doufat, že se nezpozdí ještě jednou. Vývojářské studio Rockcstarst má totiž odklady svých titulů ve zvyku.

Po dlouhém čekání jsme však vždycky za odměnu dostali naservírovanou stoprocentní lahůdku a nemáme důvod nevěřit, že pětka dopadne jinak. Vzhledem k dobré pověsti Rockstaru se ani nebojíme novinek, které autoři v souvislosti s pátým GTAčkem chtějí uvést.

Tak v první řadě půjde o příběh tří rozdílných postav (Michaela, Trevora a Franklina), které bychom v misích měli ovládat všechny – na přeskáčku. Hra prý bude na takové technické úrovni, že se z jedné postavy na druhou budeme přepínat naprosto plynule bez jakéhokoli načítání. No a pak tu máme obrovský herní svět, který by měl být větší než GTA IV, GTA: San Andreas a Red Dead Redemption dohromady. To je vážně síla!

Pozn.: Do našeho žebříčku jsme záměrně nezařadili Grand Theft Auto IV, abychom dali prostor i jiným titulům. GTA IV by se s náklady rovných $100 000 000 zařadilo na třetí místo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning