PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

10. Final Fantasy XII

  • $48 000 000
  • PlayStation 2
  • 2006
  • 92%/7,7b

Final Fantasy je jedna z nejdelších videoherních sérií vůbec. Na rozdíl od jiných vývojářských studií, kterým stačí objevit tu správnou formulku a pak ji ve svých hrách opakovaně louhovat až do úplné ztráty příchuti, se studio Square Enix stojící za touto ságou od začátku až do konce rozhodlo vykročit zcela jiným směrem.

Final Fantasy XII bylo v roce 2006, kdy vyšlo pro platformu PlayStation, zcela revoluční. Nejenže jiskřilo nečekanou kreativitou, ale hráčům nabídlo i perfektní grafické zpracování, kterému se v té době mohl rovnat jen málokterý titul.

Na vývoji hry se v té době podílelo více než 120 vývojářů, což je dnes sice téměř standardem, ovšem v roce 2006 ještě stále šlo o fantastické číslo. A popravdě řečeno – vzhledem k rozsáhlosti herního světa Final Fantasy a jejímu společenskému a kulturnímu dopadu se jedná o jednu z mála her, které si obrovskou investici skutečně zasloužily.

Pozn.: Do našeho žebříčku se těsně nevešel také další titul ze série Final Fantasy VII, který vyšel v roce 1997 na PSX. Její vývoj spolkl rovných $45 000 000.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning