PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

6. Metal Gear Solid 4

  • $60 000 000
  • PlayStation 3
  • 2008
  • 94%/8,7b

Rozloučení se se Solidem Snakem, nyní již stárnoucím unaveným hlavním hrdinou série, bylo více než důstojné. Metal Gear Solid 4 s podtitulem Guns of the Patriots byla po všech stránkách „vymazlená“ akční řežba. Celkově přes 20 hodin herního času, který vám nabídne perfektní hratelnost a možnost volby.

Chcete se snad do válečné vřavy pustit hlava nehlava a kosit zástupy nepřátel ve zběsilém tempu? Nebo se raději budete plazit, vyvarujete se spuštění alarmu a své protivníky odděláte ve stylu Hitmana? Záleží pouze na vás, co vám více vyhovuje (a půjde), hra se totiž oběma zmiňovaným přizpůsobí naprosto bez problémů.

Metal Gear Solid 4 byl pojatý ve velkolepém stylu. V mnoha válečných sekvencích připomínal Call of Duty 4, přičemž na jeho scénáři pracoval Hideo Kojima, velikán a puntičkář, z jehož příběhů se hráčům často prošťouchnou prachem zanesené slzné kanálky. V tomto případě stálo 60 milionů dolarů skutečně za to. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning