PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

8. HALO 3

  • $55 000 000
  • Xbox 360
  • 2007
  • 94%/7,6b

Třetí díl kultovní série byl zároveň prvním dílem, který pravděpodobně mohl na svou stranu přetáhnout i zapřísáhlé odpůrce této značky (a že jich je). A to i přestože HALO 3 bylo se svými předchůdci velice úzce spjaté.

Fanouškům HALO 3 není třeba představovat, jelikož ho ještě teď mají zcela určitě schované pod polštářem. Ostatním jenom tak ve zkratce prozradíme, že se jedná o akční hru viděnou z pohledu první osoby, v níž je hlavním námětem boj Master Chiefa s agresivním druhem mimozemské civilizace.

Hlavní předností této hry byly pestré rozlehlé lokace, které s přivřenýma očima vypadaly docela impozantně, a frenetická multiplayerová akce. Z předchozí věty jste však už sami možná docela dobře vytušili, že grafika nebyla hlavním tahounem hry… a tak těžko říct, kam vývojáři těch 55 milionů dolarů nakonec nastrkali.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning