PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

5. Shenmue

  • $70 000 000
  • Dreamcast
  • 1990
  • 88%/9,7b

Shenmue byla hráči i herními recenzenty velice dobře přijatá. I přesto se však stala naprostým propadákem. Proč? 70 milionů dolarů, které byly na vývoj této hry vynaloženy, by se totiž nemohly svému investorovi vrátit ani v případě, že by si každý majitel konzole Dreamcast kopil rovnou dvě kopie této hry.

Shenmue je akční adventura. Její příběh se točí okolo smrti otce hlavního hrdiny Rya, který byl zabit neznámým bojovníkem kvůli tajemnému artefaktu. Vedle rozlehlého města, v němž jste se potulovali podle vlastního uvážení, nabízela tato hra spoustu košatých rozhovorů a bohatých animací, které (na svou dobu) vypadaly naprosto skvostně.

Na hru se dá koukat i nyní, což se o dalších hrách té doby rozhodně tvrdit nedá. A tak jsme současně zodpověděli i otázku, kam se podělo těch $70.000.000, které vývoj této hry stál. Shenmue byla na svou dobu velice vyspělá hra, která byla na svět přivedena těmi nejmodernějšími technologiemi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning