PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 01:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

3. Red Dead Redemption

  • $100 000 000
  • PlayStation 3, Xbox 360
  • 2010
  • 95%/8,6b

Red Dead Redemption byla tak velkolepá hra, že ji herní vývojáři dodnes používají pro srovnání a zároveň vyzdvihnutí své vlastní hry. Letošní E3 toho byla důkazem. „Herní svět našeho titulu bude … tolikrát a tolikrát větší, než herní svět v Red Dead Redemption“ znělo z mnoha míst proslulé herní výstavy. A není se čemu divit.

Akční adventura z prostředí Divokého Západu byla zasazená do obrovského otevřeného světa, ve kterém jste si vedle příběhu mohli vychutnávat spoustu dalších věcí. S kovboji v hospodě jste si mohli zahrát poker, s pistolníky jste si to mohli rozdat v přestřelkách z očí do očí. A když se schylovalo k nejhoršímu, mohli jste osedlat koně a utéct kaňonem na druhou stranu herního světa.

Zkrátka a dobře, Red Dead Redemption byla takovým westernovým GTA klonem. Její tvůrci, vývojáři ze studia Rockstar San Diego, mimo jiné vyšperkovali i překrásnou grafiku, která může bez jakýchkoliv okolků konkurovat grafice dnešních titulů. Nákladům na vývoj se tak v tomto případě nemůžeme divit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning