PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

1. Star Wars: The Old Republic

  • $200 000 000
  • PC
  • 2011
  • 85%/5,7b

Daleko nad ostatními hrami našeho žebříčku stojí hra s Georgem Lucasem v zádech. MMORPG Star Wars: The Old Republic se bohužel i přes vývoj v hodnotě 200 milionů dolarů nesetkala s pozitivním ohlasem, a nově tak musela začít koketovat s free-to-play modelem.

Star Wars: The Old Republic byla vydána v roce 2011 po více než 6letém a značně bolestivém vývoji. Hned několikrát během té doby hrozilo, že hra nakonec nevyjde, jelikož v ní postupně ztratilo víru několik vývojářských studií, které na ní postupně pracovaly. Díky penězům EA však nakonec přece jen spatřila světlo světa.

Na megalomanském projektu se podílely stovky vývojářů a 12 scénáristů, kteří lpěli na myšlence propracovaného dabingu všech přítomných postav. Na poměry MMORPG se také pyšní poměrně vydařenou grafikou, systémem soubojů a mnoha dalšími povedenými věcmi, které však dělají radost pouze hráčům neznalým tématu. Fanoušci Star Wars při pohledu na tuto hru skřípají zuby!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning