PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

9. L.A. Noire

  • $50 000 000
  • PlayStation 3, Xbox 360, PC
  • 2011
  • 89%/7,6b

L.A. Noire je adventurní pecka. Jakožto detektiv se v ní pustíte do vyšetřování krutých zločinů, které vás chytnou přímo za srdce a vyvolají silné emoce. Kdo bude další obětí odvrácené tváře Los Angeles – zamilovaná dvojice, která se při cestě z ruchu velkoměsta předávkovala Morfinem? Nebo snad mladá dáma toužící po Hollywoodské slávě, která teď leží nahá na zemi v parku?

Team Bondi, který má tuto hru na svědomí, do ní vložil potřebnou autenticitu, jež vzešla z pečlivého studia dobových pramenů – archivních snímků a výpovědi pamětníků. Město zde sice není zpracováno úplně přesně, ovšem k dokonalosti mu chybí jen malé detaily, které našinec rozhodně nemůže postřehnout.

Největší část 50milionového rozpočtu v průběhu osmiletého vývoje L.A. Noire spolkla snaha o co nejvěrnější pohyby postav a jejich obličejů, k jejichž snímání se využívaly nejmodernější dostupné technologie. Výsledek stojí za to!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning