PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 01:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

7. Too Human

  • $60 000 000
  • Xbox 360
  • 2008
  • 65%/7b

V roce svého vydání se jednalo o jednu z nejočekávanějších her pro konzoli Xbox, ovšem tato očekávání se nesetkala s dostatečnou satisfakcí. Too Human totiž bylo ověšeno přepracovanou severskou mytologií do sci-fi a především potom spoustou namachrovaných hlášek, které nesedly úplně každému. Ono poslouchat chytré kecy borce, kterému zrovna příšera ohlodává nohu, je jen pro určitý druh hráčů.

Žánrově bychom mohli Too Human zařadit mezi Diablovky. Tato hra tedy nabízí spoustu soubojů a lootu, vedle toho však nešetří také videosekvencemi, což jí je trošku na škodu. Přehnaně dlouhá videa docela nudí, a když se k tomu přidá i umělé natahování herního obsahu, je zaděláno na pořádnou katastrofu.

$60 000 000 dolarů Too Human utopilo v desetiletém vývoji, při kterém to už vypadalo, že tahle hra nakonec nevyjde. Těsně před odpískáním projektu se však objevil bohatý mecenáš, který poskytl vydatnou peněžní injekci a přivedl hru znovu k životu. Stálo to za to? Vzhledem k tomu, že hra obsahovala spoustu bugů a setkala se jen s vlažnými ohlasy, asi ne.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning