PCTuning Článek

TOP desítka nejnákladnějších her všech dob

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
20. 9. 2013 03:00 42 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 10. místo 3. 9. místo 4. 8. místo 5. 7. místo 6. 6. místo
7. 5. místo 8. 4. místo 9. 3. místo 10. 2. místo 11. 1. místo

Také patříte mezi tu skupinu hráčů, kterým přijdou velké AAA hry neskutečně drahé? A už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stojí vývoj takové hry? Doba 16bitových her je nenávratně pryč – vystřídal ji hon za grafickou dokonalostí, což není levná záležitost. Vývojářské týmy čítají klidně i stovky lidí, kteří mají spotřebu jak tryskáče.

Reklama
Reklama

4. Gran Turismo 5

  • $80 000 000
  • PlayStation 3
  • 2010
  • 84%/7,5b

Gran Turismo je jednou ze stěžejních značek Sony PlayStation. Tento exkluzivní titul byl ve vývoji celých 5 let a vedle čtvrtého místa v žebříčku nejdražších her všech dob se honosí také titulem vůbec nejdražší závodní hry, která kdy uzřela světlo světa.

S Gran Turismem si Sony sice uřízlo docela nepříjemný rekord, ovšem musíme uznat, že za 80 milionů dolarů skutečně stojí. Obrovské peníze spolknulo především nakupování licencí a detailní studium jízdních vlastností jednotlivých automobilů, stejně jako i okruhů nacházejících se po celém světě.

Ve velkoleposti pak značka Gran Turismo pokračuje zajetou propagační akcí GT Academy, ve které dává fanouškům šanci ukázat světu své řidičské schopnosti a vyhrát tak možnost odstartovat na skutečných závodech v kokpitu závodního speciálu automobilové společnosti Nissan. Více informací můžete získat na stránkách GT Academy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning