Two Worlds II — vizuálně nejlepší RPG roku 2010?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Two Worlds II — vizuálně nejlepší RPG roku 2010?

Two Worlds II — vizuálně nejlepší RPG roku 2010? | Kapitola 8

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

5. 1. 2011 02:00 26

Seznam kapitol

1. Nový engine s podporou PhysX a DirectX 10/11 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez AA 4. Vliv procesoru na hru
5. Vliv nastavení na hru I 6. Vliv nastavení na hru II 7. Galerie in game screenshotů 8. Závěr

Zatímco první díl u hráčů příliš neobstál, Two Worlds II si z recenzí odnáší podstatně lepší hodnocení. Mnoho se navíc změnilo i po technologické stránce. Dvojka běží na zbrusu novém enginu, ve kterém vypadá skvěle, pro fyziku používá engine PhysX od NVIDIE a dočkat bychom se měli i patche s podporou rozhraní DirectX 10 a 11.

Reklama
Two Worlds II — vizuálně nejlepší RPG roku 2010?
i Zdroj: PCTuning.cz

Two Worlds II je po technické stránce bezesporu jedno z vizuálně nejlepších RPG, které letos vyšlo (a ani herní obsah není dle recenzí vůbec špatný). Jeho hardwarové nároky však nejsou nijak krvavé a pokud patříte mezi pravidelné hráče s odpovídajícím hardwarem, neměli byste mít problém Two Worlds II rozběhat na nejvyšší detaily třeba i v rozlišení Full HD. Bohatě postačí grafická karta na úrovni NVIDIA GeForce GTX 460 768 MB či některý slabší z ATI Radeonů řady HD 5800.

Problém mohou mít jen majitelé starších sestav či slabých grafických karet v kombinaci s monitorem s vysokým rozlišením. Pak budete muset sáhnout do nastavení a začít snižovat detaily. Jednotlivých položek je sice na první pohled dostatek, výraznější vliv na výkon má však jen nastavení renderování trávy a celkových detailů. Výsledkem je pak to, že po snížení grafiky na minimum se framerate pohne vzhůru jen o nějakých 40 % a pokud se vám hra nejvyšší detaily značně trhala, velmi pravděpodobně se bude trhat i po snížení na úplné minimum.

Two Worlds II — vizuálně nejlepší RPG roku 2010?
i Zdroj: PCTuning.cz

Stejně tak hře musím vytknout absenci technologie vyhlazování hran. Příslušná položka ve hře sice přítomna je, vyhlazování se však nezapne na kartách ani jednoho z výrobců a pokud jej vynutíte přes ovladače, dočkáte se pro změnu množství nepříjemných bugů. Nezbývá tak než doufat, že výrobce brzy vydá patch, který tento problém opraví, protože zuby jsou ve hře poměrně dost patrné.

Zvědavý jsem na připravovaný patch, který by měl aktivovat údajně přítomné efekty DirectX 10 a 11. V současné době je však odhad jeho data vydání spíše sázkou do loterie stejně jako jeho případný přínos dalších efektů. Ostatně na DirectX 11 patch čekáme také i u F1 2010. Tam se celá situace táhne už více jak dva měsíce a nějaký konkrétní termín uvolnění visí stále ve hvězdách. Mám proto obavy, aby to podobně nedopadlo i Two Worlds II.

Poděkování

Děkujeme partnerům Acer, Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili další vybavení na testy.

alt alt alt

alt alt

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama