PCTuning Článek

Úvaha: Devět manažerských lekcí Steva Jobse

Michal Rybka
Michal Rybka
14. 10. 2011 01:00 22 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Lekce manažerská 2. Lekce lidská 3. Lekce vylepšující 4. Lekce duchovní 5. Ze života – přes termíny nejede vlak!
6. Lekce chladnokrevná 7. Lekce fanatická 8. Lekce burnoutu 9. Lekce nových začátků

Po smrti Steva Jobse se objevila kopa článků o tom, co znamenal, co udělal, jaký byl. Zajímavější jsou ale články s osobními zkušenostmi těch, kteří s ním pracovali, a o zásadách, které jim vštěpoval. Jeden z nejlepších textů je od Sachina Argawala: Osm manažerských lekcí, které jsem získal, když jsem pracoval pro Steva Jobse.

Reklama
Reklama

Duch startupu je možné a žádoucí udržovat v kreativních a vývojářských firmách. Ve výrobních firmách ducha startupu patrně udržet nelze a není to dobré. Vývojové firmy potřebují omezit byrokracii proto, aby si zachovaly volnost a dynamiku ve vývoji, naopak výrobní firmy byrokracii potřebují kvůli kontrole. To příliš nesouvisí s tím, zda je firma malá nebo velká – vývojáři jednoduše neudržují velké skladové zásoby a jejich procesy vypadají úplně jinak než ve výrobě. Představa, že budete řídit elektrárnu stejně, jako by to bylo architektonické studio, je docela absurdní.

Pokud Argawal mluví o vývoji software nebo technologií, pak s ním souhlasím. Ano, je dobré experimentovat, prototypovat, mít malé týmy, které se věnují perspektivním technologiím. Nejde ale o radu, kterou lze snadno zobecnit. Některé prvky startupu – zájem mít nejlepší odborníky a udržet si je, snaha udělat z práce příjemné místo, kde vás baví pracovat, jsou důležité pro všechny. V práci trávíte většinu bdělého času, takže je žádoucí, abyste se tam cítili příjemně a váš výkon byl optimální. Pro manažery je důležité, aby se snažili eliminovat politikaření, které se s rozvojem firmy objevuje a způsobuje to, čemu se kulantně říká „vnitřní tření organizace“. Něco určitě udělat lze.
Obecně ale platí, že „ducha startupu“ lze kultivovat jen ve speciálních podmínkách.

Ostatně i Apple po „druhém Stevově příchodu“ získal zpět „ducha startupu“ jen s tím, že S. Jobs vyházel z okna všechno nadbytečné. Korporaci tedy „startupizoval“ a dokázal, že vývoj od malé dynamické firmy k velkému neflexibilnímu molochu lze zvrátit, pokud na to máte dost odvahy.

A to nemá každý, to rozhodně ne. V dnešní době je typičtější snaha manažerů provést „obvyklé zvýšení hodnoty společnosti“ (urychleně dokončit rozjeté projekty, ty nerozjeté zrušit, vyhodit 20 % zaměstnanců a po příznivé reakci akciového trhu rychle utéct s bonusy, dokud to vypadá dobře). I když Steve Jobs nebyl svatý, rozhodně mu nelze upřít intenzivní zájem o firmu, což většině dnešních kočovných profesionálních manažerů chybí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning