Úvaha: Velké překvapení od Microsoftu. Tablet..?!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: Velké překvapení od Microsoftu. Tablet..?!

Úvaha: Velké překvapení od Microsoftu. Tablet..?! | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

29. 6. 2012 03:00 43

Seznam kapitol

1. Velká sláva 2. Vše vs. tablet 3. Druhý Babylon 4. Zabiják jménem software
5. Stejné chyby dvakrát? 6. Nezodpovězené otázky 7. Rozhodne cena

Když Microsoft připravoval úžasné, tajemné a překvapující oznámení, čekal jsem nějakou pecku, jako třeba že se rozhodli koupit Nokii. Ono přelomové oznámení ovšem spočívalo v tom, že představili koncepty tabletů Surface. Před pár lety si Steve Balmer dělal legraci z iPadu – a dnes uvádí svoje vlastní MicroSurfacePady?

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Další zajímavou otázkou je, jak bude vypadat podpora ovladačů pro zařízení, která budeme moci přes USB 2.0 k Surface připojit. Bude to omezené na nějaký set zařízení, jako to má Apple? Nebo bude možné instalovat ovladače víceméně libovolně? Právě možnost připojení periferií je potenciálně velké plus pro Surface – každý, kdo se snažil připojit zařízení a nacpat data do jakéhokoliv vehiklu od Applu (nebo, ještě hůře, se pokoušel data vylovit zpět), má jistě dojem, že Apple své uživatele nenávidí. Pokud bude alespoň Surface Pro dovolovat připojit širokou škálu zařízení od skenerů po harddisky a pokud to bude opravdu fungovat, bude to značná výhoda.

Úvaha: Velké překvapení od Microsoftu. Tablet..?!
i Zdroj: PCTuning.cz

Dotykové ovládání bude patrně bezproblémové, ale je otázkou, jak se podaří sladit ovládání „jen dotykovou obrazovkou“ a „klávesnicí a dotykovou obrazovkou“. Tohle je věc, která není vyladěná ani u iPadu, jak zjistíte ve chvíli, když se pokusíte o scrolling webové stránky šipkami – nefunguje to. Díky tomu, že je Metro určené i pro desktop, mohl by to mít Surface vyřešené lépe, než to má iPad. Podstatně zajímavější pak bude to, jakým způsobem bude Microsoft řešit synchronizaci dat. iCloud funguje docela dobře, to, že vložíte data (kontakt, údaj do kalendáře) do libovolného zařízení a ono se to synchronizuje na všech zařízeních na stejném účtu, je skvělé. Budou mít Surface tablety podobnou službu?

Úvaha: Velké překvapení od Microsoftu. Tablet..?!
i Zdroj: PCTuning.cz

Velkou otázku či riziko představuje výdrž tabletu na baterie. Surface RT má menší kapacitu baterie než iPad a Surface Pro má stejnou, ale zase má výkonnější hardware, takže je pravděpodobné, že výdrž bude kratší. Myslím, že u tabletů není dobré omezovat výdrž na baterii – je na nich praktické právě to, že vydrží na jedno nabití celý den a nemusíte si s nimi lámat hlavu. I při profesionálním využití, jako je pobíhání po pracovišti, by zaměstnanci nepochybně ocenili, aby jim tablet vydržel na jedno nabití celou směnu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama