PCTuning Článek

AMD E-350 kompletní rozbor architektury APU Brazos

z-obermaier
Z. Obermaier
10. 2. 2011 18:00 109 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - APU je konečně tady 2. CPU - Architektura Bobcat 3. GPU Jádro a čipset 4. Deska Asus E35M1-M Pro - představení 5. Deska Asus E35M1-M Pro - v detailech 6. Deska Asus E35M1-M Pro - BIOS 7. Zacate v systému
8. Fusion - akcelerace médií přes CPU i GPU 9. Fusion - akcelerace převodu videa a efektů 10. Měření výkonu 11. Přetaktování 12. Teploty a spotřeba 13. Instalace PCI-e grafické karty 14. Závěr (tak napůl)

UPDATE! Nyní se dostává na trh první generace APU od AMD. V jediném čipu se skrývá dvoujádrové CPU a DX11 grafické jádro řady Radeon HD 6000. Společně s extrémně nízkou spotřebou a relativně vysokým výkonem jde o vyzyvatele konkurenčních procesorů Atom a čipů ION. Které řešení lépe vyhovuje potřebám trhu?

Reklama
Reklama

Když jsem měl běžná měření hotová, přemýšlel jsem, čím test ještě udělat zajímavější a napadlo mě nainstalovat klasickou grafickou kartu do PCIe slotu. Tímto pokusem vám chci ukázat, zdali se na tuto platformu vůbec vyplatí osadit nějakou výkonnější grafickou kartu, jež bude omezená nejen výkonem CPU, ale hlavně PCI-e x4 rozhraním. Abychom netroškařili, osadil jsem rovnou jednu z nejvýkonnějších grafik současnosti - GeForce GTX 480. Myslíte si, že bude mít procesor dostatek výkonu k jejímu provozu a nebude jí "úzké hrdlo" v podobě omezené PCI-e sběrnice moc brzdit? No, podívejme se... Udělal jsem jen tři testy v klasických benchmarcích, jež umí využít grafickou kartu na maximum a projeví se případná limitace.

Běžný výsledek 1680 bodů - pokles výkonu 27 procent

Běžný výsledek 9841 bodů - pokles výkonu 40 procent

Normální výsledek 32,4 fps - pokles výkonu 38 procent

Jak vidíte, propady výkonu jsou proti normálnímu počítači vysoké, abychom toto zajímavé téma dotáhli k nějakému lepšímu konci, vyzkoušíme osadit tuto grafiku i do druhé desky Asus i Atomem a proženeme obě sestavy řádkou her. Na pokračování této kapitoly se tedy můžete těšit do updatovaného testu příští týden.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning