Klesá prodej chytrých telefonů a 👍 už není cool #TYDEN 24. října
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Klesá prodej chytrých telefonů a 👍 už není cool #TYDEN 24. října

Klesá prodej chytrých telefonů a 👍 už není cool #TYDEN 24. října

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

24. 10. 2022 07:00 1

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, telegraficky, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Rostoucí negativita a emotivnost titulků ve zpravodajských médiích. The Wire a Meta v líté bitvě. Meta musí prodat Giphy. The Sims 4 zdarma. Neuvěřitelná kolekce multimédií z devadesátek. WeChat jako nástroj dezinformací. Špatný den pro Turris.

Reklama

Těžko říct, kam zařadit, ale nervové buňky v misce se mohou naučit hrát Pong. Pokud jste to sami nedávali, tak je to rozhodně špatná zpráva.

Pokud Elon Musk koupí Twitter, plánuje snížit počet zaměstnanců o téměř 75 %. Plyne z toho, že pokud Musk koupí Twitter, tak je to konec Twitteru.

Ne, tohle rozhodně není dobré. Rostoucí negativita a emotivnost titulků ve zpravodajských médiích. A není to jen problém CNN Prima News, které se proměnilo v záplavu špatných zpráv o konci světa. 


Telegraficky

Ardour 7.0 je venku ■ Wine 7.19 je venku ■ Alphawave koupili Banias Labs ■ BNP Paribas kupuje Kantox ■ OpenBSD Minimalist DesktopŽivé počítadlo ztrát Uberu ■ Cat9Elevator Saga ■ Instacart odkládá IPO ■ Molasses ■ Ubuntu 22.10 je venku ■ Do FB Groups míří Reels ■ noclip


The Wire a Meta v líté bitvě.

První jmenovaní vypustili zásadní obvinění Meta ohledně aktivit v Indii, na to Meta zareagovala tvrzením o nesmyslech. Pak si dali ještě pár koleček a začalo to být velmi nepřehledné.

The Wire nakonec v půlce týdne stáhlo čtyři investigativní články o Meta. V prohlášení na webu stojí, že chystají interní kontrolu.


Internet, webdesign

Sázka na exklusivitu u podcastů se ve Spotify nepovedla. Nalákaní ztratili značnou část posluchačů. Pro některé podcastové společnosti požadavek na exklusivitu pak vedl neobnovení smluv. Zajímavé čtení.

Facebook ve Velké Británii prohrál odvolání a musí prodat Giphy. Zdroj animovaných GIFů koupil v roce 2020 a vyvolalo to bouři nevole. 

Ztratili jste něco z osmdesátek, devadesátek či počátku století? Discmaster vám to (možná) najde. Dost neuvěřitelná kolekce desítky let starých, většinou už ztracených, dat z disket, CD a dalších zdrojů. 

Poslední aktualizace algoritmu Google tvrdě zasáhla velké novinové vydavatele. Ladbible spadlo o 52 procent, Mail Online o 37 procent. 

Netflix posílil o 2,41 milionů předplatitelů a vyrazí do boje proti sdílení hesel. Původní předpoklad růstu byl 1 milion. 

YouTube Premium zdražuje, rodinný tarif bude nově za 22,99 dolarů měsíčně. 

Sněmovna schválila novelu s licenčními poplatky pro média. Google hrozí, že omezí vyhledávání a nelze se divit. Návštěvnost z Google je pro média zásadní a má největší podíl. A také přímou úměru k příjmům. Je jejich volba, zda chtějí být ve vyhledávání či Zprávách Google. Absurdní záležitost.


💡 Máte newsletter na Substacku?

Dejte vědět na rychlofky@gmail.com. Vzniká malý přehled českých newsletterů na Substacku. A objevíte se i v Doporučeních co Substack má jako funkčnost. Nebo #TYDEN přihoďte do svých doporučení, vrátíme vám to 

Týden v kostce – Newsletter věnující se Legu je dost zajímavý nápad a rozhodně stojí za prozkoumání.

Čtení na víkend od Jana Kubity, redaktora HN. Jak on sám říká, co se tento týden vyplatilo číst a sledovat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning