Mark III: army casemod z našich končin
Seznam kapitol
Věříme, že počítač může být umění. Proto jsme vytvořili Mark III. Jako skupinka nadšenců se do casemoddingu pořád dostáváme, něco vylepšujeme a učíme se. Tentokrát nám projevili důvěru z Bitspower, Aorus, WD a FSP. Chtěli jsme udělat něco dospělého, vojenského, ale malého. Podívejte se do zákulisí, jak to probíhalo a co vzniklo.
Původní myšlenka a příprava
Občas se nerad přiznávám, že některé z našich projektů trvají nadpřirozeně dlouhou dobu, a tentokrát tomu nebylo jinak. Cesta, tehdy ještě neznámého počítače, začala 31. 8. 2016 a ne, není to překlep. Tehdy jsme objevili skříňku, ze které později vznikla kostra Mark III. Původně jsme s ní měli úplně jiné plány, které naštěstí v podstatě nevyšly. Trvalo téměř dva roky, než jsme se k ní vrátili. Bylo to po dokončení předchozího projektu, který byl v klasické velké skříni, když jsme začali přemýšlet o něčem dalším, ideálně malém, a vzpomněli jsme si na jednu krabici tam v rohu.

Fajn, máme skříň. Co dál? Jaká je vlastně cesta k rozjetí projektu casemoddingu? Za ideálních podmínek by nejprve vznikla myšlenka, podle níž bychom potom zvolili nějakou skříň. Ale skříň už jsme měli. Asi kvůli tomu, že kromě odpoledních šíleností s počítači také hrajeme airsoft, mě nějakým zvráceným způsobem přišlo na mysl, že ta skříň má tvary na vojenskou bednu, krabici, vysílačku? Zkrátka co zkusit army styl.
Teď už bylo potřeba jen sepsat nějaký plán, co by i nešíleným lidem přišel jako fajn, a obeslat ty nejúžasnější lidi na světě. Vzhledem k tomu, že čtete tento článek, se nápad asi aspoň trošku líbil a dostal zelenou.

Všechny další šílené věci jsme prováděli v naší Dílně. Není to žádná ultramoderní laboratoř, spíš prostě místo, kde se sešlo vše potřebné. Troufnu si říct, že casemodding jde dělat s trochou odvahy, pečlivosti a opatrnosti normálně v garáži.


No nic, všechny balíčky z celého světa dorazily, je čas se pustit do práce.