Nejzajímavější hry pro vaše mobily a tablety
Článek Nejzajímavější hry pro vaše mobily a tablety

Nejzajímavější hry pro vaše mobily a tablety | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

3. 10. 2013 03:00 19

Seznam kapitol

1. Strategie 2. Chuťovky 3. Adventury 4. Arkády
5. Logické hry 6. Simulace / závodní hry 7. Akční hry 8. Sportovní hry / RPG

Chytré mobily a tablety dnes mají tolik výkonu, že si na nich můžete zapařit i náročné herní tituly. Tak proč se nezabavit třeba v autobuse? Vybrali jsme pro vás přes tři desítky titulů rozdělených podle žánrů, snad si vyberete alespoň jeden. Pokud máte lepší tipy, stačí je napsat do diskuse. Takže – instalujte a dobře se bavte!

Reklama
Reklama

Machinarium

Malý roztomilý robůtek a jeho patálie ve hře Machinarium nemají v adventurním žánru žádnou konkurenci. Samozřejmostí je skvělé grafické zpracování, perfektní optimalizace pro dotyková zařízení, zajímavé logické puzzly, které často prostupují několik herních obrazovek a neskutečně poutavý příběh, ve kterém se nedočkáte ani slova. Je to vůbec možné? Je! Ostatně můžete se o tom sami přesvědčit – nákupem Machinaria v žádném případě neprohloupíte.

The Walking Dead

Adventurní pecka minulého roku, ve které vystupuje vězeň Lee a křehká dívenka Clementine, není po stránce herních mechanismů úplná špička, tato skutečnost ale perfektnímu scénáři nijak nepřekáží. The Walking Dead vás prostě vtáhne do děje a už nepustí. Dokáže vám zatajit dech, stejně jako i přimět k slzám toho nejtěžšího kalibru. Po dohrání hry jsme dokonce přesvědčeni, že jde o ještě mnohem lepší zážitek, než nám poskytla jeho starší seriálová předloha. Vážně.

The Secret of Monkey Island

Přijít na všechna tajemství Opičího ostrova nebude nic jednoduchého. Vylepšená verze klasiky od LucasArts totiž nešetří tuhými logickými zádrhely. Za odměnu vám ovšem naservíruje také pořádnou porci pirátského a tudíž peprného humoru, který nikde jinde nenajdete. Ve hře je navíc možné přepínat mezi původní grafikou a novým zpracováním, což z ní dělá perfektní titul pro pamětníky i herní zelenáče.

Yesterday

Španělské vývojářské studio Pendulo se po populární odlehčené sérii Runaway rozhodlo vrhnout do vážnějších vod a přineslo nám adventuru Yesterday, jejíž hlavní předností je temný až mysteriózní příběh. V roli bohatého Henryho Whitea se vydáte hledat vraha bezdomovců mezi spodinu New Yorku. Vzhledem k tomu, že členové téhle vrstvy obyvatelstva jsou většinou anonymní, vaše pátrání nebude vůbec nic jednoduchého.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning