Nejzajímavější hry pro vaše mobily a tablety
Článek Nejzajímavější hry pro vaše mobily a tablety

Nejzajímavější hry pro vaše mobily a tablety | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

3. 10. 2013 03:00 19

Seznam kapitol

1. Strategie 2. Chuťovky 3. Adventury 4. Arkády
5. Logické hry 6. Simulace / závodní hry 7. Akční hry 8. Sportovní hry / RPG

Chytré mobily a tablety dnes mají tolik výkonu, že si na nich můžete zapařit i náročné herní tituly. Tak proč se nezabavit třeba v autobuse? Vybrali jsme pro vás přes tři desítky titulů rozdělených podle žánrů, snad si vyberete alespoň jeden. Pokud máte lepší tipy, stačí je napsat do diskuse. Takže – instalujte a dobře se bavte!

Reklama
Reklama

Sonic the Hedgedog

Herní klasika, která trhala prodejní rekordy na platformě Sega Mega Drive, se nyní vrací na naše mobilní platformy. Ovládání hry bylo speciálně upraveno pro dotykové displeje, zatímco rychlost hry, stejně jako grafika a design levelů byly zachovány. I nyní proto Sonic the Hedgedog nabízí perfektní zábavu u překonávání nepřátel a překážek, které na vás sesílá zlovolný doktor Robotnik. Natrhněte mu s tímhle energickým ježourem šos!

Vector

Udělejte si z městské zástavby přednost a utečte díky parkourovým trikům svému pronásledovateli. Skákejte, šplhejte, kutálejte se a hrajte si jak je libo. Vector je precizně navržená arkáda, která nabízí několik desítek různých pohybů pro překonávání překážek. Vše se přitom ovládá pouze jedním prstem, aniž by hra ztrácela na své hratelnosti, což je pro dotykové displeje vítaným prvkem. Kromě toho vás potěší neutuchající tempo hry a osobitá minimalistická grafika, což jsou ty správné ingredience pro správnou mobilní hru.

Despicable Me: Minion Rush

Nekonečné utíkací hry se na mobilní platformu rodí s vysokou frekvencí, ovšem jen některé kusy stojí skutečně za to. Jednou z těch povedenějších her tohoto žánru je titul Despicable Me, který nabízí svěží roztomilou grafiku a spoustu questů a bonusů, jež můžete pokoupit za posbírané banány. S malou postavičkou Mimoně z filmu Já Padouch se navíc můžete propojit pomocí Facebooku s přáteli a soutěžit s nimi o toho nejlepšího běžce party.

Jetpack Joyride

Další zástupce nekonečných her, ve kterých je vaším úkolem zkrátka jen doběhnout co nejdále, případně posbírat co největší počet penízků. Jetpack Joyride nám však tuto základní premisu servíruje pro změnu ve 2D, takže malého panáčka s jetpackem na zádech budete vidět pohledem z boku. Společně s pestrým zástupem bonusů, které vám umožní používat například působivý teleport, různorodými dynamickými nepřáteli a překážkami se ovšem zase jedná hlavně o frenetickou akci, ze které vám budou vlát vlasy ještě hodinu po vypnutí hry!

Fruit Ninja

Ninja nenávidí ovoce a jelikož vy jste ten správný ninja, budete ho na svých displejích sekat do úmoru těla. V současné době je Fruit Ninja celosvětovým fenoménem, který učaroval statisícům hráčů. Další oddechová arkáda, která předvádí, že v jednoduchosti je síla. Vedle přípravy šťavnatých ovocných koktejlů se totiž budete pouze snažit vyhýbat bombám, které vám ubírají životy. To vše v několika módech – ať už na čas, nebo na výdrž atd.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning