Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost
Článek Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

19. 9. 2011 03:00 49

Seznam kapitol

1. Unreal Engine 3 s mnoha rozšířeními 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Závěr

Red Orchestra původně vznikla jako modifikace pro Unreal Tournament 2003. Později se osamostatnila a nyní vyhází její druhý díl. Ten míří na mety nejvyšší a bezesporu jde o výbornou realistickou střílečku. Také vizuální stránka je dobrá. Ačkoliv jde „jen“ o upravený Unreal engine 3, budete na často pozitivně překvapeni.

Reklama
Reklama

Oficiální požadavky hry

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Minimální sestava
Procesor: Dual Core 2,3 GHz
Operační paměť: 2 GB
Grafická karta: nVidia GeForce 7800 GTX / ATI Radeon HD 2900 GT
OS: Windows XP / Vista / 7

Doporučená sestava
Procesor: Quad Core 2,6 GHz
Operační paměť: 3 GB
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 260 / ATI Radeon HD 5750
OS: Windows XP / Vista / 7

Pohled na hardwarové nároky říká, že by Red Orchestru 2 měla bez problémů rozběhat drtivá většina hráčů. U minimální sestavy mohu souhlasit, na podobném počítači hru opravdu rozběháte (samozřejmě v nízkém rozlišení a s nízkými detaily). U doporučeného počítače však s nejvyššími detaily nepočítejte, k tomu je zapotřebí podstatně silnějšího akcelerátoru.

Testovací sestava

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Hru jsem testoval na počítači s procesorem Intel Core i7 920, který jsem přetaktoval na 3,6 GHz. Počítač byl dále osazen trojicí 2GB DDR3 pamětí Kingston na frekvenci cca 1700 MHz, systémovým pevným diskem Western Digital VelociRaptor a to vše v desce MSI Big Bang Xpower. Všechny komponenty jsem napájel 650W zdrojem Corsair a k zobrazení jsem použil 27" LCD monitor Dell U2711.

K testovaní jsem použil sadu desíti grafických karet zahrnující modely od nVidia GeForce GT 440 až po AMD Radeon HD 6970. Pro karty GeForce jsem použil ovladače GeForce 280.26, pro AMD Radeony pak Catalyst 11.8 WHQL. Oboje ovladače byly v nejnovější WHQL verzi, novější či přesně určené pro Red Orchestru 2 v době testování dostupné nebyly.

Metodika testování

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Jak je v dnešní době zvykem, Red Orchestra 2 nemá vestavěný benchmark, testovat jsem proto musel přímo hraním hry. Zvolil jsem hned první misi kampaně jednoho hráče (herní systém je stejný jako v multiplayeru, živé hráče pouze nahrazují počítačem ovládaní boti), kdy společně s německými vojáky dobýváte ruské městečko s kostelem. Framerate jsem měřil pomocí programu FRAPS na začátku mapy při přestřelce o dobytí kostela.

Nastavení hry

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Nastavení grafiky hry bylo nejvyšší možné. Jako obvykle jsem framerate měřil v trojici rozlišení 1280 × 1024, 1680 × 1050 a 1920 × 1200 px. Výkon jsem měřil také v režimu vyhlazování hran. To většinou dělá Unreal Enginu problémy, vývojáři proto do hry implementovali post processing vyhlazování. U karet AMD Radeon jde o obligátní morfologické vyhlazování MLAA, u karet nVidia GeForce o jeho alternativu FXAA. Výhodou proti vynucení přes ovladače je vyhlazení jen samotné scény a ne celého snímku včetně HUD, textů a podobně.

Unreal Engine 3 je dále známý svým stropem pro framerate. I jeho deaktivace je u Red Orchestry 2 snadná, Framerate Smoothing lze vypnout přímo v nastavení hry a není nutné jej pomocí textového editoru měnit v konfiguračních souborech. Podpora ze strany vývojářů je v tomto ohledu ukázková a škoda, že se podobně nechovají všechna studia.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning