Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost
Článek Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

19. 9. 2011 03:00 49

Seznam kapitol

1. Unreal Engine 3 s mnoha rozšířeními 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Závěr

Red Orchestra původně vznikla jako modifikace pro Unreal Tournament 2003. Později se osamostatnila a nyní vyhází její druhý díl. Ten míří na mety nejvyšší a bezesporu jde o výbornou realistickou střílečku. Také vizuální stránka je dobrá. Ačkoliv jde „jen“ o upravený Unreal engine 3, budete na často pozitivně překvapeni.

Reklama
Reklama
Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Po technologické stránce se druhá Red Orchestra povedla. Ačkoliv je hra postavena na třetím Unreal Enginu, který již není nejmladší, s množstvím úprav vypadá hra dobře a některé efekty jako například sluneční paprsky vypadají i dnes nádherně. Pochvalu si zaslouží také fyzika. Použit je engine PhysX od nVidie. Místo na efektní ničení se však tvůrci zaměřili na realistické chování zbraní a dalších aspektů, přičemž i to má mnohé do sebe a dává to střílečce ještě větší nádech realističnosti.

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Co se týče hardwarových nároků, jsou sice vyšší než je zvykem, není se však čeho bát. V nižších rozlišeních si naprosto plynule zahrajete s grafickou kartou nižší střední třídy, do Full HD pak potřebujete o něco výkonnější hardware ideálně na úrovni nVidia GeForce GTX 560 či AMD Radeon HD 6870. Ani to ale nejsou highendové karty s cenou mimo možnosti drtivé většiny populace.

Podobná pravidla platí pro nároky na výkon procesoru. Majitelé starých dvoujádrových čipů Intel Core 2 Duo či AMD Athlon X2 mohou mít problémy, s druhou generací Phenomů a procesory Intel řady Core iX si však zahrajete plynule a bez problémů.

Red Orchestra 2 — Vyladěný Unreal Engine i hratelnost

Pokud náhodou patřičně výkonný stroj nemáte, není důvod zoufat. Nastavení grafiky je ve hře spousta a pokud je rozumně snížíte, lze si zahrát plynule i na starších strojích. Je sice pochopitelné, že úměrně s tím jde dolů i kvalita grafiky, pokud však detaily nesnížíte na úplně minimum, vypadá Red Orchestra 2 stále velmi obstojně.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Dell, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili další vybavení na testy.

 

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning