Xtrfy XG-M2: zaměřena na progamera
Článek Xtrfy XG-M2: zaměřena na progamera

Xtrfy XG-M2: zaměřena na progamera

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

19. 9. 2017 03:00 9

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka a ergonomie 5. Senzor 6. Závěr

Myš, která je schválena špičkovými hráči světové úrovně. Xtrfy XG-M2 sází na ověřený optický senzor Pixart 3310, elegantní a funkční design, oblíbenou ergonomii, nepřemrštěnou cenu a také na to, že se obejde bez ovládacího softwaru. Mělo by jít o progamingový nástroj hodný naší pozornosti. Ale k dokonalosti mu leccos schází.

Reklama
Reklama

Dnešní doba přeje publicitě a uznání esportu a progamerů. Jejich zápasy není problém sledovat online, většinou téměř živě a dokonce i z první osoby. Když pak člověk vidí, co ti borci (i borky) dokážou, tak se nestačí divit. Inspirován fantastickými herními výkony svých idolů se rozhodne pro upgrade svého hardwaru a periferií, aby byl schopen se přiblížit hvězdným výšinám. Nebo snad ne?

Xtrfy XG-M2: zaměřena na progamera

Výrobci soupeří o každého hráče a hledají různé triky, jak je přesvědčit právě pro jejich produkt. Jedním z nich je sponzoring špičkových týmů, kterým za patřičnou úplatu nanutí povinnou výbavu. Progameři nemají často na výběr a prostě používají to, co sponzor dodá. O krok dále jdou výrobci, kteří si nechají dát „štempl“ na svůj produkt přímo od členů top týmu.

Xtrfy XG-M2 je příkladem této logiky. Je to patrné nejen z názvu, ale i z propagačních materiálů, obalu i myši samotné. Podle výrobce je myš „schválena“ hned několika týmy - jmenovitě Ninjas in Pyjamas a LGB esports. To jsou bezesporu velká jména herního průmyslu a jejich úspěchy nelze popřít.

Xtrfy XG-M2: zaměřena na progamera

Otázkou ale zůstává, zda špičkoví hráči odklepli novou myš XG-M2 z čistě obchodních důvodů, nebo ji opravdu vyzkoušeli a shodli se na tom, že je dobrá. A to nikdo kromě nich neví, takže nastoupíme my a podíváme se, jak na tom je myš ve skutečnosti. Cena myši se pohybuje kolem 1300 korun, tedy ne úplně málo na drátovou myš se senzorem 3310. XG-M2 podstoupí nejen subjektivní analýzu, ale i řadu objektivních měření, které ukáží, zda jde opravdu o progamingový nástroj, nebo jen nezdařilý pokus o zářez.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning