PCTuning Článek

Asus Crosshair V Formula-Z — poslední deska s AM3+

Z. Obermaier
Z. Obermaier
27. 9. 2012 03:00 13 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Poslední mohykáni .. 2. Testovací sestava 3. Představení 4. Vlastnosti desky 5. Specifikace a software 6. Bližší pohled na desku
7. Detaily desky, čipy 8. Napájení desky (popis) 9. Napájení desky (praxe) 10. BIOS desky 11. Přetaktování 12. Hodnocení desky

Dnešní recenze bude v několika směrech unikátní, testujeme totiž poslední AM3+ desku, co kdy Asus uvede. Ano, éra AM3+ již brzy skončí a s ní i řada procesorů do této patice. Kromě rozloučení s AM3+ vám ale hlavně ukážeme možnosti desky s procesorem AMD FX-8300, přicházejícím nástupcem Bulldozeru s jádrem Piledriver!

Reklama
Reklama

Pro dnešní test jsem použil podobnou sestavu komponent jako už několikrát, jen vzhledem k platformě adekvátní procesor (tedy dva různé). V prvé řadě jde o dosud nevydaný, osmijádrový AMD FX procesor. Pro některé dílčí testy a doměření zapomenutých záležitostí jsem použil i AMD FX-8150. Paměti jsem využil různé, zejména 2GB moduly Kingston DDR3-2333 MHz. Pro klasické testy jsem využil luxusního chladiče Noctua.

Jako hlavní grafická karta pro testy výkonu a přetaktování posloužila referenční GeForce GTX 680. Pro taktování jsem použil nenáročnou GeForce 7100 GS. Celou sestavu napájel zdroj Antec 1200W a operační systém Windows 7 x64 Ultimate byl nainstalován na SSD disku Intel nebo na SATA disku WD. Kromě procesorů, pamětí a grafik jsem na sestavě nic neměnil, vše bylo během testů totožné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning