PCTuning Článek

Intel NUC – počítač 11 × 11 cm s Intel Ivy Bridge

Z. Obermaier
Z. Obermaier
12. 11. 2012 04:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Intel NUC, nový segment PC? 2. Představení počítače 3. Specifikace počítače 4. Pohled do nitra počítače 5. Detaily počítače, komponenty 6. BIOS desky
7. Pohled do operačního systému 8. Aplikační výkon 9. Teploty a spotřeba 10. Přehrávání HD videa a Flash 11. Herní výkon 12. Závěr

V dnešním testu se podíváme vskutku luxusní hračičku – miniaturní počítač osazený plhodnotným Core i3 procesorem s grafikou HD 4000. Společně s SSD diskem, rozhraním Thunderbolt, Bluetooth a WiFi nabízí dostatek výbavy a výkonu pro domácí centrum zábavy, a to včetně hraní moderních her. Nejde jen o nějakou studii, tohle jde na trh!

Reklama
Reklama

Tato kapitola bývá většinou u malých HTPC počítačů klíčová. Zde se rozhoduje, zdali patří počítač do obývacího pokoje, nebo zdali se hodí jen do kanceláře. Tentokrát je to ale jiné, uvnitř počítače není žádný Atom nebo slabé APU, které musí video přehrávat přes GPU. Zde je Ivy Bridge s HD4000 a všemi možnými akcelerátory obsahu. Ivy Bridge samotné zvládne levou zadní přehrát naprosto vše, GPU k tomu vůbec nepotřebuje.

Vyzkoušel jsem všechny dnes nejpoužívanější formáty HD Videa, včetně x264 v mkv kontejneru. Nezapomněl jsem ani na akceleraci nového Flash 11.4. K přehrávání jsem nepoužil žádný zvláštní přehrávač, jak bylo v minulosti nutné. Všechna videa jsem přehrával v běžném Media Playeru z Windows nebo Classic Media Player (byl na systému nainstalovaný).

Zátěž procesoru při přehrávání Samsung Oceanic Life Video, 1920×1080 x264-40Mbps, 29,97 fps. Jak vidíte z průběhu, pouze při spouštění z USB disku vystoupala zátěž CPU nad 20 procent, poté se držela celou dobu pod deseti procenty. Tohle video není pro Ivy Bridge žádný problém.

Druhý průběh ukazuje zátěž při přehrávání HD videa na Youtube. Spouštěl jsem trailer pro novou Bondovku SkyFall. Během celé doby byla zátěž těsně nad deseti procenty. Zde se procesor více zapotí, musí stahovat z webu, ukládat a přehrávat. Ani HD Flash ale není pro Ivy Bridge problém.

Pro úplnost a fanoušky DXVA přehrávání je zde kompletní výpis aplikace DXVA Checker. Akcelerace je podporována napříč všemi formáty až do rozlišení 4K.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning