PCTuning Článek

Intel NUC – počítač 11 × 11 cm s Intel Ivy Bridge

z-obermaier
Z. Obermaier
12. 11. 2012 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Intel NUC, nový segment PC? 2. Představení počítače 3. Specifikace počítače 4. Pohled do nitra počítače 5. Detaily počítače, komponenty 6. BIOS desky
7. Pohled do operačního systému 8. Aplikační výkon 9. Teploty a spotřeba 10. Přehrávání HD videa a Flash 11. Herní výkon 12. Závěr

V dnešním testu se podíváme vskutku luxusní hračičku – miniaturní počítač osazený plhodnotným Core i3 procesorem s grafikou HD 4000. Společně s SSD diskem, rozhraním Thunderbolt, Bluetooth a WiFi nabízí dostatek výbavy a výkonu pro domácí centrum zábavy, a to včetně hraní moderních her. Nejde jen o nějakou studii, tohle jde na trh!

Reklama
Reklama

Horní kryt jde vycvaknout, ale není to nutné. Poté co počítač otevřete, dostanete se k oběma stranám PCB bez nutnosti šroubovákem páčit horní víčko a případně si ho nějak poškodit vrypy. Stačí povolit čtyři šroubky na spodní straně a jsme tam...

Takto vypadá spodní část šasi se čtyřmi šroubky a černé tělo skříně okolo. Základní deska je přišroubována k hornímu dílu s červeným víkem, drží ji dva šrouby.

Horní díl po demontáži desky, všimněte si také, že horní díl slouží také jako anténa WiFi modulu. Dva póly antény jsou zřetelně vidět, stejně jako dva kablíky s konektory.

Základní deska je na této fotografii ještě stále přišroubovaná k hornímu dílu skříně. Zpracování a provedení je perfektní, všechno dobře lícuje a nic nikde nepřečnívá a není nějak „zmatlané“, i když to zvenku nikdo nevidí.

Vyjmutá deska ze skříně je skutečně „majstrštyk“, dostat na takovou plochu tolik věcí je umění a osobně se mi toto řešení moc líbí. Na levé straně jsou výstupní konektory, v dolní části pak zabírají nejvíce místa paměťové moduly. V horní části je vidět pevný SSD dik v mPCI-E konektoru a pod ním ještě bezdrátová karta ve stejném konektoru. Všimněte si také bílého napájecího konektoru dole, pro případ osazení ve skříni s klasickým ATX zdrojem. Pro tento účel je deska také vybavena klasickým rozhraním pro připojení počítačové skříně a dalším USB rozhraním. Proč tedy chybí i SATA opět nechápu, je to škoda a chyba. Více si prohlédneme v další kapitole detailněji.

Druhá strana PCB je téměř celá zakrytá chlazením. Dole se podívejte na startovací tlačítko a konektor ventilátoru. Chlazení je tvořeno malým hliníkovým blokem se žebrovím, které je ochlazování ventilátorkem. Ten se otáčí během všech činností naprosto neslyšně na 1500+ otáček, pouze při hraní her se roztočí až na 5000+, a to jej bezpečně uslyšíte, není to ale žádná tragédie. V noci jsem ale o počítači věděl. Žlutá věc nahoře je baterie pro BIOS, jež se nachází hned vedle v pouzdře. Více tajemství nám i tato strana PCB odhalí až v příští kapitole, kde se podíváme pod chladič.

PCB ze zadní strany (skutečný rozměr je menší)

PCB z přední strany (skutečný rozměr je menší)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning