PCTuning Článek

Intel NUC – počítač 11 × 11 cm s Intel Ivy Bridge

Z. Obermaier
Z. Obermaier
12. 11. 2012 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Intel NUC, nový segment PC? 2. Představení počítače 3. Specifikace počítače 4. Pohled do nitra počítače 5. Detaily počítače, komponenty 6. BIOS desky
7. Pohled do operačního systému 8. Aplikační výkon 9. Teploty a spotřeba 10. Přehrávání HD videa a Flash 11. Herní výkon 12. Závěr

V dnešním testu se podíváme vskutku luxusní hračičku – miniaturní počítač osazený plhodnotným Core i3 procesorem s grafikou HD 4000. Společně s SSD diskem, rozhraním Thunderbolt, Bluetooth a WiFi nabízí dostatek výbavy a výkonu pro domácí centrum zábavy, a to včetně hraní moderních her. Nejde jen o nějakou studii, tohle jde na trh!

Reklama
Reklama

Malá oblá krabička o délce hrany 11 centimetrů, hmotnost je přesně půl kilogramu. Na vrchní straně je pouze tlačítko pro zapnutí a vypnutí, zepředu pak jeden USB port. Spárovat počítač s dálkovým ovládáním lze přes Bluetooth nebo WiFi.

Vše důležité je na zadní straně skříňky. Tam se připojuje napájecí adaptér a jsou zde všechny výstupy počítače. Nechybí ani nezbytný Kensington Lock proti nenechavcům. Dva otvory nad porty jsou výdechy chlazení, chladič je totiž aktivní.

Na spodní straně je pouze otvor pro nasávání vzduchu a čtveřice šroubů držící počítač pohromadě

Rozměry počítače jsou 11×11 cm, výška je necelé 4 cm. Designově jde o solidně provedené zařízení, které vůbec neevokuje počítač, což je jeho velká výhoda. Úplně totiž vidím, jak by se o něj pokoušeli různí „chmatáci“, pokud jej někde v kanceláři nebo na recepci uvidí přicvaklý. Takhle je ale nenapadne, že jde o počítač za cenu výrazně nad deset tisíc korun. Černá verze bude provokovat méně, té si na zadní straně monitoru už všimne málokdo. V balení s počítačem by měl být VESA držák automaticky, nemusíte jej tedy shánět. U testovacího vzorku ale nebyl.

Montáž na monitor

Pokud nebudete počítač využívat jako HTPC domácí zábavy, někde pod nebo za televizorem, uchycením na zadní stěnu LCD získáte vskutku efektní počítač se spoustou pracovního prostoru. Jak už jsem řekl, držák je součástí základního balení, není nutné jej objednat zvlášť. Ideální řešení pro kanceláře, recepce podniků i hotelů, kde není na stole mnoho volného místa, pokud tam vůbec nějaké je. Krabičku této velikosti skryjete kdekoliv, škoda jen nutného napájecího kabelu. Pokud by něco takového šlo napájet třeba dvojicí USB, bylo by to dokonalé.

Výstupy

Nyní se podívejme na zadní stranu počítače. Zepředu je pouze jeden USB 2.0 konektor. Zadní strana je už zajímavější. Nahoře jsem vidět dva výdechy chladiče procesoru a PCH čipu. Nalevo je zřetelně vidět napájecí konektor a dvojice USB 2.0 portů. Na pravé straně je HDMI a Thunderbolt. V pravém rohu pak otvor Kensington Locku.

Příslušenství

Originální příslušenství vám zatím ukázat nemohu, ovšem nic neobvyklého stejně asi nenajdeme. Příbal produktů Intel (desek) je bídný už roky nazpět. V krabici bude zřejmě pouze počítač, manuál a DVD, adaptér napájení (na obrázku) a VESA adaptér pro uchycení na monitor. Jak už jsem řekl, cena celého počítače by měla být kolem 300 EUR, deska samotná by měla stát pod 200 EUR. Česká bude pravděpodobně o kousek vyšší. 

Pozn.: informaci o ceně od českého zastoupení Intelu naleznete v poslední kapitole

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning