PCTuning Článek

Intel NUC – počítač 11 × 11 cm s Intel Ivy Bridge

z-obermaier
Z. Obermaier
12. 11. 2012 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Intel NUC, nový segment PC? 2. Představení počítače 3. Specifikace počítače 4. Pohled do nitra počítače 5. Detaily počítače, komponenty 6. BIOS desky
7. Pohled do operačního systému 8. Aplikační výkon 9. Teploty a spotřeba 10. Přehrávání HD videa a Flash 11. Herní výkon 12. Závěr

V dnešním testu se podíváme vskutku luxusní hračičku – miniaturní počítač osazený plhodnotným Core i3 procesorem s grafikou HD 4000. Společně s SSD diskem, rozhraním Thunderbolt, Bluetooth a WiFi nabízí dostatek výbavy a výkonu pro domácí centrum zábavy, a to včetně hraní moderních her. Nejde jen o nějakou studii, tohle jde na trh!

Reklama
Reklama

Jak už víme z předešlých kapitol, osazen je procesor Intel Core i3-3217U s frekvencí 1,8 GHz a dvěma fyzickými jádry. Tento CPU podporuje Hyper-Threading, a tak v systému uvidíme procesorová jádra čtyři. Všimněte si, že CPUz je tímto čipem zmatené, ukazuje ho jako Core i5-3427U, to je stejný čip, ale s aktivovaným Turbem. Škoda, že ho sem Intel neosadil opravdu, výkon by výrazně vyšší.

Základní deska je označena jako D33217CK (v CPUz název není) od výrobce Intel. BIOS je finální verze z jedenáctého října. Paměti pracují v dual režimu, s časováním 24-9-9-9-1 na frekvenci 1333 MHz.

Pohled na procesor v aplikaci AIDA64, i ta jej identifikuje špatně

Výpis komponent počítače z aplikace AIDA64: Operační systém je 64bitový, Windows 8 Pro. Dále vidíme procesor, kapacitu a časování pamětí. Dole pak grafické jádro a pevný disk.

Výpis zařízení z Windows nám už mnoho nového neukáže. Snad jen Bluetooth adaptér a USB řadič

Pokud vás zajímá výkonový Index z Windows, tak ten nedopadl vůbec špatně. Pevný disk exceluje, procesor je také slušný. Zaostávají mírně paměti a 2D výkon grafiky. Skóre 5,7 ale není nejhorší.

Měření výkonu pamětí je skvělé, Ivy Bridge má vysoký výkon i s mobilními paměťmi na 1333 MHz, snad jen tu latenci by to chtělo lepší. Škoda, že paměti nejde ladit alespoň o kousek výše.

Grafické jádro Intel HD 4000 není nutné nijak zvlášť představovat, bylo uvedeno s touto platformou a v našem počítači pracuje výkonnější varianta označená GT2. Základní frekvence je 350 MHz, maximální takt v zátěži pak 1050 MHz. Jak ale ukazuje druhý obrázek, většinou pracuje s taktem 950 MHz a teplotou kolem 80 stupňů. Opět by to chtělo o kousek rychlejší paměti. K testu jsem použil poslední ovladač z webu Intelu. Za zmínku stojí, že toto jádro má plnou výbavu i pro akceleraci videa Quick Sync. Tedy ani v práci s videem a jeho akcelerací nebude problém.

Na závěr této kapitoly se podívejte na video, jak rychle Intel NUC startuje s Windows 8. Pokud by se vám to nechtělo počítat, je to přesně 10 vteřin od stisku zapínacího tlačítka do zobrazení rozhraní Metro. Start z uspaného počítače je pak otázkou asi tří vteřin.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning