PCTuning Článek

Intel NUC – počítač 11 × 11 cm s Intel Ivy Bridge

Z. Obermaier
Z. Obermaier
12. 11. 2012 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Intel NUC, nový segment PC? 2. Představení počítače 3. Specifikace počítače 4. Pohled do nitra počítače 5. Detaily počítače, komponenty 6. BIOS desky
7. Pohled do operačního systému 8. Aplikační výkon 9. Teploty a spotřeba 10. Přehrávání HD videa a Flash 11. Herní výkon 12. Závěr

V dnešním testu se podíváme vskutku luxusní hračičku – miniaturní počítač osazený plhodnotným Core i3 procesorem s grafikou HD 4000. Společně s SSD diskem, rozhraním Thunderbolt, Bluetooth a WiFi nabízí dostatek výbavy a výkonu pro domácí centrum zábavy, a to včetně hraní moderních her. Nejde jen o nějakou studii, tohle jde na trh!

Reklama
Reklama

Otázkou bylo, jaké použít rozlišení, pokud budeme považovat Intel NUC za HTPC počítač, tak vzhledem k ceně jej asi nebude kupovat majitel jiné TV než s plným HD rozlišením 1080p. Nakonec jsem ale zvolil oblíbené LCD TV rozlišení o stupeň nižší (1366×x768), tedy 720p.

Rozlišení 1920×1080 je totiž pro integrovaná jádra „zabiják“ a hrát v něm lze pouze na A10-5800K, a to ještě vybrané tituly. Intel NUC na hraní v plném HD většinou nestačí, on totiž sotva stačí na rozlišení nižší, viz náš test. Zde je nutno uvést, že kvůli zachování kontinuity a porovnatelnosti výsledků, byly detaily nastaveny většinou na vyšší.

Pro plynulejší hry by je bylo nutné ještě snížit, pak je velká většina i moderních her plně hratelná. Hrát se totiž na nízké detaily dal i Crysis 2 v 1920×1200, a to už je docela frajeřinka. Se sníženými detaily byly všechny testované hry hratelné i v rozlišení 1080.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning