Mark Zuckerberg (ne)končí. Nizozemsko chce skončit s Facebookem  #TYDEN 28. listopadu
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Mark Zuckerberg (ne)končí. Nizozemsko chce skončit s Facebookem #TYDEN 28. listopadu

Mark Zuckerberg (ne)končí. Nizozemsko chce skončit s Facebookem #TYDEN 28. listopadu

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

28. 11. 2022 07:00 7

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Média (noviny) mají problém. 44 % českých domácností má chytré televize. Huawei a ZTE mají ban v telco v USA. KIA si pořídila nové logo. A #sorryjako Musk na vás vyleze už asi i z ledničky.

Reklama

Podle The Leak se Mark Zuckerberg chystá příští rok skončit. Andy Stone, mluvčí Meta, ale upozorňuje, že to není pravda. Asi lépe nevtipkovat něco o tom, že když mluvčí něco popírají, tak to nejspíš bude pravda.

Nizozemská vláda zvažuje ukončení využívání Facebooku. Vadí rizika pro soukromí  a nutno dodat, že je to nejen plně pochopitelné, ale podobný krok by měl následovat po celém světě. 


#TYDEN k poslouchání

Média (noviny) mají problém. Sociální sítě jsou zpoplatněné, omezují dosahy, určují co smí být vidět, kdykoliv zasáhnou proti čemukoliv a není odvolání. Řešením jsou vlastní (vlastněná) sociální média. Poslechněte si v Proč by média měla mít vlastní instance Mastodonu (fediverse)?


Internet, webdesign

Největší (podle počtu uživatel) streamingové společnosti? Netflix (225 M), Amazon Prime Vide (200 M), Spotify (182 M), Disney+ (152 M), Tencet Video (122 M).

Heuréka (cz i sk) měla o víkendu (19–20.listopadu) problémy s masivním DDoS útokem.  Blokace zahraniční IP pak následně zkomplikovala některým e-shopům dobíjení kreditů. Rozhodně nic co bychom Heuréce mohli závidět.

Dobrá zpráva, Tumblr doplní podporu pro ActivityPub, protokol pohánějící Mastodon a fediverse vůbec. 

44 % českých domácností má chytré televize. 6 % chytré topení. Víc dat v nové publikaci ČSÚ  Využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi osobami – 2022

Vyhledávání skrz Google? Záplava reklamy a „SEO optimalizovaných“ nesmyslů zaplavujících běžně i několik stránek. 

Tumblr býval jedním ze zásadních a známých sociálních médií. Jenže pak se něco stalo a řada chyb, ale i vznikající silné konkurence, ho odsunula kamsi do pozadí. 

10 problémů při práci s WordPressem jako platformou pro správu obsahu v roce 2023. Užitečné čtení, kde jeden bod má snadné řešení, tedy AMP nepoužívat. 


💡 Máte newsletter na Substacku?

Dejte vědět na rychlofky@gmail.com. Vzniká malý přehled českých newsletterů na Substacku. A objevíte se i v Doporučeních co Substack má jako funkčnost. Nebo #TYDEN přihoďte do svých doporučení, vrátíme vám to 😇

NA_SKLE aneb Jardou filtrovaný přehled novinek ze světa technologií. Ale kdo je sakra Jarda? :) A musím dodat, že to co píše, vypadá dost dobře a je toho dost hodně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning