Média se v budoucnosti změní. Jak mohou přežít?
PCTuning Článek

Média se v budoucnosti změní. Jak mohou přežít?

Michal Rybka

Michal Rybka

10. 3. 2017 12:00 21

Seznam kapitol

1. Hypofritz 2. Ve službách společnosti 3. My jsme ti dobří 4. Až jim přebereme čtenáře...
5. Pro lepší zprávy za zeď 6. i proti adblocku... 7. Až budou followeři volit... 8. Do nové reality... anebo do muzea

Kauza The Wall Street Journal Gate – anebo PewDiePieGate, jak se nazývá častěji – stále probíhá. Na Bena Fritze se podařilo z jeho Twitteru vyhrabat řadu rasistických vtipů a zatímco si on stěžuje na těžký osud bojovníka proti antisemitismu, objevila se petice za jeho vyhazov z WSJ ze stejných důvodů, které uváděl proti PewDiePieovi.

Reklama
Reklama

Tato čísla ukazují, že i ty strany, které se snaží, neumí oslovovat mladé publikum. Tohle by mělo být jasným varováním do budoucnosti: Až se to rozleží významným youtuberům v hlavě, mají šanci tvrdě konkurovat tradičním stranickým kolosům. Jestli tradiční strany tahle statistika neprobere z letargie a nepřivede k tomu, že by si strany měly zvolit inovativní mediální strategii, tak jim buď Bůh milostiv. Některé, jako KSČM, sází na armádu disciplinovaných důchodců, kteří samozřejmě YouTube nepoužívají, ale jejich neúspěch ve snaze o indoktrinaci mládeže je ohromující.

Ukazuje se, že propast, která odděluje mladé a staré, tradiční a nová média, tradiční a moderní komunikaci, je větší, než se zdá. Křečovitá snaha vymezovat se proti moderním médiím je nesmyslná. I tak zvaná nová média jsou ve skutečnosti už pevně etablovaná a stanovila budoucí komunikační realitu tak, jak ve dvacátých letech 20. století nastavil rozhlas a v polovině 20. století televize. Starý svět má dvě možnosti: Pochopit novou realitu a adaptovat se – anebo odejít do muzea za dinosaury.

Média se v budoucnosti změní. Jak mohou přežít?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning