PCTuning Článek

Zalman ZM-K900M: ultimátní podsvícení i mechanické spínače

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
28. 9. 2016 08:00 12 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Provedení 5. Ergonomie
6. Spínače 7. Podsvícení 8. Testování 9. Závěr

Chcete trumfnout všechny své kámoše a známé svou klávesnicí? Těžký to úkol, dnes už má mechanickou kde kdo a rozdíly mezi nimi nejsou na první pohled patrné. Se Zalmanem ZM-K900M ale dostanete šanci. Ačkoli jde „jen“ o další z řady mechanik, tak právě tato má eso v rukávu: fantastické podsvícení s maximální konfigurovatelností.

Reklama
Reklama

Dobré mechanické klávesnice jsou nebezpečné. Cože? No přece pro výrobce! Představte si, že vyrábíte mobily a jeden model se vám povede. Spousta lidí si ho koupí a bude ho rok, dva, tři používat. I když bude zcela v pořádku, tak ho ale po nějaké době většina lidí vymění, ať už kvůli baterce, nebo prostě zaostávajícímu výkonu.

Ale co taková mechanická klávesnice? Ta se svojí výdrží předčí většinu hardwaru i periferií a to jak po morální tak po technické stránce. Mechanické spínače prost vydrží, latence klávesnic je nízká, použité materiály relativně trvanlivé. Obzvlášť mechaniky jsou pak i mechanicky odolné, takže ji ani v záchvatu zuřivosti jen tak neodrovnáte. Vždycky do ní můžete vylít kafe, kolu nebo pivko a máte vystaráno. To se ale nezadaří tak často, takže prodejci musí hledat jiné cesty, jak přesvědčit zákazníka ke koupi nového modelu.

A Zalman na to jde od lesa. K900M je mechanická klávesnice z řady Z-Machine, která představuje vrchol evoluce podsvícení klávesnic. Osobně jsem nic podobného v ruce neměl a věřím, že drtivá většina čtenářů je na tom stejně. Klávesnice totiž hraje všemi barvami a to podle toho, jak uživatel píská. A to skoro doslova, výrobce uvádí možnost připojit jako audio jako zdroj efektů podsvícení. To je ale jen jedna z mnoha možností konfigurace. Ale o tom dále.

Ať už má podsvícení nebo ne, klávesnice musí pořád splňovat svůj základní cíl: ovládání PC (případně dalších zařízení). K900M využívá spínačů Kailh, v našem testu pak ve variantě Blue – tedy ideální na psaní. Navíc slibuje plné NKRO a další vychytávky k latenci. Jak si ale vede v reálu?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning