Bez drátů a s vyměnitelnými spínači – test tří herních myší Asus
i Zdroj: Autor
Herní příslušenství Článek Bez drátů a s vyměnitelnými spínači – test tří herních myší Asus

Bez drátů a s vyměnitelnými spínači – test tří herních myší Asus

David Jiránek

David Jiránek

17. 5. 2022 16:30 6

Seznam kapitol

1. Za delší životnost 2. Představení myší a softwaru 3. ROG Spatha X – nezastavitelný tank 4. ROG Gladius III Wireless – nejrychlejší vyhrává
5. ROG Keris Wireless – malá a nenápadná 6. Vyměnitelné spínače 7. Závěr a hodnocení

Herní myšky ušly za poslední roky velký kus cesty. Bezdrátové kusy s rychlým připojením jsou dnes samozřejmostí, za kterou si připlácíte jen malou částku. Podsvícení už také nikoho nevyvede z míry, co tedy vymýšlet dál? V Asusu dostali nápad poskytnout uživatelům možnost snadné výměny spínačů, což by mělo prodloužit životnost. Povedlo se?

Reklama
Reklama

Černá myš, podsvícení RGB, pár tlačítek navíc, dongle a nabíjecí kabel. Takto by se daly popsat generické herní myši a jejich příslušenství. Jenže není všechno tak jednoduché, ostatně kdyby bylo, neměl by tento článek tolik kapitol. Na otestování jsme dostali tři modely s cenovým rozpětím od 2 200 až do 3 600 korun. To už není málo a rozdíly přesahují pouhý tvar a počet samolepek v balení. Přesto je pár společných věcí definuje a jedna z nich je celkem ojedinělá.

Bez drátů a s vyměnitelnými spínači – test tří herních myší Asus
i Zdroj: Asus

Vyměnitelné spínače jsou u myší málo rozšířené. Když budete prohrabávat internety, jistě pár kusů od méně i více zavedených značek najdete. Jenže pokud je toto vlastnost, kterou hledáte, dost možná u konkurence narazíte na fakt, že vám daný model nesedí tvarem nebo ostatními funkcemi. Myš si zkrátka vybíráte podle hodně faktorů a v případě, že jedna z nich nabízí třeba ony vyměnitelné spínače, zřejmě vás to ke koupi modelu nepřesvědčí.

Tento příklad můžeme snadno aplikovat u dnešního testu třech myší od Asusu. V dalších kapitolách si představíme ROG Spatha X. Gladius III Wireless a Keris Wireless. Právě nejdražší Spatha X mi moc nesedla kvůli rozměrům a váze. Což z myši nedělá špatný model, jen bych si ji osobně nevybral. Modulární spínače by situaci nezachránily. Právě proto je důležité, aby výrobci u myší nabízeli nové funkce u různých modelů. Vyměnitelné spínače v našem případě měly všechny myši.

Abych se vůbec dostal k důležitosti výměny spínačů, o které tu píšu už třetí odstavec, musím vytáhnout osobní zkušenosti. Roky spokojeně používám Logitech G502, dříve v drátové, dnes v bezdrátové formě. Ale poslední dva měsíce mě zlobí dvojklik levého tlačítka, který nespravil ani externí software. Šel jsem tudíž na internet a hledal návod na opravu. Video přikládám níže a můžu jen dodat, že na podobnou operaci opravdu nejsem dostatečně zručný.

Nejde přitom o náhodu. Dvojklik zaviněný vadným nebo ušpiněným spínačem se stává relativně běžně. Jde zároveň o nejpoužívanější tlačítka na myši. Aktuálně tedy přemýšlím, zda si hned pořídit novou myšku, nebo žít s tímto problémem do chvíle, kdy si vlastně tu novou stejnak koupím.

Shodou okolností se mi uprostřed tohoto dilematu do rukou dostaly myši, které si s takovým problémem dokážou poradit. Tak se na ně podrobně podíváme.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning