YouTube dozrává. Co na něm dnes sledovat?
Článek YouTube dozrává. Co na něm dnes sledovat?

YouTube dozrává. Co na něm dnes sledovat?

Michal Rybka

Michal Rybka

28. 11. 2020 03:00 30

Seznam kapitol

1. Život na YouTube 2. Každý den chytřejší 3. Do vesmíru a zpátky na zem 4. Výlety do minulosti
5. Výzkumné projekty 6. Pro fanoušky filmů 7. Vážně i nevážně

Bylo nebylo, YouTube byl nejlepším místem pro amatéry, kteří získávali body na dětech a na kontroverzi. To nám stále zůstalo, blbostí se nezbavíme, ale v mezičase nám přibyly kanály nabízejí opravdu dospělý obsah – techniku, historii, vojenství, vědu a další.

Reklama
Reklama

Byly doby, kdy bylo ve společnosti vyloženě neslušné zmiňovat, že se díváte na YouTube, protože ten byl jenom pro děti a pro blbečky. Doba se ale změnila – a dnes můžete sledovat zajímavé dokumenty třeba celou karanténu, aniž byste si otřeli boty o skandály youtuberů. Ti, co sledují technologie, to ví – a ne, dnes technologie zmiňovat nechci. Dnes se chci podívat na ty jiné.

Mimochodem, pokud vás zajímá stav YouTube a kauzy, které se na něm staly, ale přitom nechtějí mrhat stovkami hodin času sledováním jejich protagonistů, mají možnost: Objevila se i celá řada kanálů, které vysloveně kompilují dění na YouTube a historii kontroverzních person srazí ho hodinové, hodinu a půl trvající přednášky.

Joon the King

Tento nový kanál mapuje životní příběhy významných youtubovských osobností formou… no, řekněme historického dokumentárního filmu. Pokud nesledujete kauzy lidí, jako je Shane Dawson anebo Jake Paul, máte možnost se s nimi seznámit zhruba tak, jak se seznamujeme s životem jiných historických osobností: Zkráceně, přehledně a kriticky. Tohle je nový přístup – ne fanouškovský, ale téměř profesionální, kdy autor sbírá i dokumenty, které už jejich protagonisté vymazali ve snaze změnit dějiny. Ale ne, dobrému historikovi nic neuteče! Tohle je kvalitativně někde jinde.

Pokud vás kultura YouTube vůbec nezajímá, nevadí. Je tu stále spousta materiálu – které se například zabývají různě obskurními vědeckými otázkami.

Thoughty2

Naprostá klasika je Thoughty2, který diskutuje spoustu vědeckých i méně vědeckých otázek, pokrývající geografii, přírodní, historické i společenské vědy. Nově se můžeme podívat na řešení otázky, jak vlastně fungují tekuté písky a zda se v nich můžete utopit. Řeší se tam také jak se v nich neutopit, ale tu část si možná budete muset přehrát opakovaně, protože tato část je pojatá, hm, tak trochu… neobvykle.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning