PCTuning Článek

Asus Rampage III Black Edition – bez nadsázky lahůdka

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 4. 2011 00:00 19 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Sen každého hráče a nadšence 2. Testovací sestava 3. Představení 4. Vlastnosti 5. Specifikace a software 6. Bližší pohled 7. Detaily desky a čipů
8. Napájení desky 9. BIOS 10. Přetaktování 11. Měření aplikačního výkonu a spotřeba 12. Thunderbolt karta – LAN a zvuk 13. Hodnocení

V testu si představíme jednu z posledních desek s X58 Express. I když se éra této úspěšné řady blíží ke konci, uvedl pro ni Asus svou nejlepší desku. Perfektní zpracování, výbava pro taktování, neskutečný BIOS, extra zvuková a síťová karta a mnoho dalšího dělá z této desky něco, na co se prostě musíte podívat – alespoň v recenzi.

Reklama
Reklama

Pro dnešní test jsem použil podobnou sestavu komponent jako už několikrát. Testovací sestava se skládá ze základní desky Asus Rampage III Black Edition. Paměti posloužily 3× (6×) 2GB Kingston (Corsair) DDR3 2000MHz CL8. Dále jsem samozřejmě použil procesor Core i7-980X a Core i7-920. Úložiště je sestaveno z disku WD Raptor 150 GB nebo PCI-E SSD OCZ, zdroj jsem použil Corsair HX1000 - 1000W. Ovladače jsou nejnovější dostupné verze.

Testovali jsme v následujících aplikacích a benchmarcích: SuperPi, 3Dmark Vantage, PCMark Vantage, Fritz Chess, Cinebench R10 + R11, wPrime, Pov-Ray, WinRAR, H.264, Everest, Excel, DOSBox, Photoshop CS3, Multitasking, 3DS Max, 7-Zip. Všechny tyto aplikace byly testovány pod Windows 7 Ultimate 64bit. Metodika je detailně popsána v tomto článku, neváhejte a podívejte se do něj. V tuto chvíli jde už o hodně starou metodiku, jež jsem už dlouho neupdatoval, jelikož CPU už většinou netestuji. Už brzy se ale můžete těšit na zcela novou, jež představíme s testem AMD Bulldozer.

Nastavení

Všechny testy byly prováděny s nastavením procesoru na základní frekvenci 3,2 GHz (srovnání parametrů s dřívějšími testy pro adekvátní srovnání), paměti DDR3 poté běžely na frekvenci 1333 MHz při časování 21-7-7-7-1T. Frekvence systémové sběrnice QPI byla 6,4 GHz. Všechny testy proběhly na zcela nové a čisté instalaci systému Windows včetně všech aktualizací.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning