Velký přehled IT událostí roku 2012 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký přehled IT událostí roku 2012 měsíc po měsíci

Velký přehled IT událostí roku 2012 měsíc po měsíci | Kapitola 8

Z. Obermaier

Z. Obermaier

28. 12. 2012 03:00 16

Seznam kapitol

1. Leden patřil AMD a tabletům 2. Únor, Mega-Kim jde za mříže 3. Březen, testy nabitý k prasknutí 4. V dubnu kraloval Intel 5. Květen patřil Nvidii 6. Červen ve znamení AMD a her
7. Červenec a srpen, okurková sezóna 8. Září, pomalý start podzimu 9. Říjen patřil AMD APU a FX 10. Listopad, měsíc hráčů 11. Prosinec a co nás čeká v roce 2013

V těchto dnech se loučíme se starým rokem 2012 a za pár desítek hodin přivítáme rok nový, snad lepší než ten současný. V dnešním článku zavzpomínáme na všechny důležité události v oblasti hardwaru, her a IT technologií. Zajímavostí se událo mnoho, rozhodně nebyla nuda. A naťukneme také další vývoj v příštím roce.

Reklama
Velký přehled IT událostí roku 2012 měsíc po měsíci
i Zdroj: PCTuning.cz

Ani září není měsícem, kdy bychom nevěděli, co testovat dřív. Úplná nuda to ale nebyla, začíná školní rok a výrobci začínají plánovat uvedení novinek aby ještě stihli vánoční trh. My jsme otestovali výkon pod Windows 7 a Windows 8, výsledek byl dle očekávání vyrovnaný. Nová Windows nejsou výkonnější. Ani hardware trh už nespal a Nvidia na něj vrhá GeForce GTX 660 a 650. První ze jmenovaných se nám líbila, přinesla skvělý výkon za dobrou cenu. Levnější model byl ale zklamání, za to co nabízí je předražený, což je trend celého roku 2012.

Kromě grafik jsme otestovali řadu základních desek pro Ivy Bridge i AMD. Úspěch měl i test notebookových disků. To bylo v září zřejmě vše, ta pravá smršť se chystá až na další měsíc. Na poslední chvíli ale nakonec AMD podléhá tlaku médií a povoluje uveřejnit preview APU Trinity, smí se ale testovat pouze grafická část. Plný test i CPU části musí ještě počkat.

Pro hráče bylo září požehnáním. Hned v úvodu vychází skvělá akce Sleeping Dogs, následovaná Borderlands 2 a nezávislou hrou Black Mesa. Všechny tři zmíněné tituly jsou naprosto skvělé a konečně dali šanci hráčům si něco po dlouhé době zahrát.

Je samozřejmé, že v mobilním segmentu patří září Applu. Uveden byl nudný iPhone 5 s větším displeje, jiným konektorem a tragickými mapami. I tak se ale prodává skvěle, invence ale Applu očividně dochází. Nokia v září představuje Lumie 820 a 920, koupit je bude možná až v těchto dnech.

Střípky: AMD potřetí zlevňuje Radeony HD 7000. Opět se dočkají slevy všechny modely grafik. Také jsme vám jako první na světě ukázali dieshot chystaného procesoru s jádrem Piledriver a pověděli vám o něm několik zajímavých informací. Na scénu se vrací Kim Dotcom a opět vystrkuje růžky, ani FBI ho nezlomila.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama